ŞU SORUMUN CEVABINI ALMADAN ÖLÜRSEM GÖZÜM ARKAMDA KALIR. - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek
Bayram Arif Turan

ŞU SORUMUN CEVABINI ALMADAN ÖLÜRSEM GÖZÜM ARKAMDA KALIR.

Bu haber 18 Şubat 2021 - 12:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ŞU SORUMUN CEVABINI ALMADAN ÖLÜRSEM GÖZÜM ARKAMDA KALIR.

Ak Parti Rize İl Başkanı İlçe Başkanı Sayın Vekiller bana kırılmadan gücenmeden bu yazımı lütfen sonuna kadar okuyunuz. Ve lütfen her satırını bir yere not edin, dostane not ediniz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın katımlıyla gerçekleşen Rize Ak Parti il Başkanlığı kongresinin İlimize ve Ak Parti teşkilatına hayırlı olması dileklerimle seçilen Başkan İshak ALİM’i tebrik ediyorum.

FAKAT:

Pandemi koşullarından mı bilemiyorum kongrenin coşkulu şekilde geçmediğini gözlemledim. Cumhurbaşkanı ayni gün diğer illerdeki kongrelere bağlandığında izleyicilerin büyük çoğunluğunun tribünleri boşaltması, pandemi koşullarının olmasının bir tezahürümü idi? Yoksa, izleyicilerin ve delegelerin İlçe kongresindeki isimler gibi, İl kongresindeki isimlerin de toplumda bir karşılığı olmamasından mı kaynaklanıyordu.? Listelere aldığınız insanların, genç dinamik olmasını yeğleyip ve yeni yüzleri siyasete kazandırmak ise amacınız, oy derdiniz yok demektir.

İl ve İlçede başkanlık listelerine aldığınız birkaç kişi hariç bu ilin halkının hastasıyla ilgilenecek, cenazesine koşacak, derdiyle dertlenecek kaç kışı var? Partiye oy kazandırabilecek, bizzat kendisi inisiyatif alabilecek, çevresi tarafından tanınan sevilen misyonu, vizyonu, iş bitiren, kendisinin fikriyatı ve ikna yeteneği olan kaç kişiye listelerinizde yer verdiniz?

BU PARTİ:

2021 Yılı itibariyle Rize Türkiye’de merkezi hükümetten en çok yatırım alan ilk on ilin içindedir. Cumhuriyet tarihinden beri ilk defa Rize bu yıl, her Bakanlık yatırım ödeneği bakımından Trabzon ilini gecen bir il olmuştur.. 18 yılda 22 katrilyon yatırım alarak, Lojistik merkez, Havalimanı , Kıbledağı, Isırlık, Tunca Vadisi, Arap Düzü gibi Tabiat Parkları, İlin hemen hemen her tarafına doğal gaz, Polis evleri, Adalet Bakanlığı ve Din İşleri hizmet içi eğitim kurumları, Beş yıldızlı oteller, Organize sanayi Bölgesi, Onkoloji Hastanesi, İyidere’den Fındıklı’ya kadar balıkçı barınakları, Okullar, sınıflar, Üniversitemizim kısa zamanda Türkiye’de tercih edilir seviyeye gelmesi, Çayeli-Madenli-Hemşin-Büyük köy- Güneysu- Rize, Gündoğdu-Veliköy-Hamidiye, İyidere-İkizdere yolu- Ovit Tünel, Rize Salaha yolu ve Tüneli, Yayla yolları, Çevre yolu, Rize-Ortapazar-Yolbaşı-Kalkandere -İkizdere yol ayrımı, Rize ilinde ıslah edilmeyen Dere yol köprü istinat duvarı gibi yatırımları, İli İlçesi Köyleri yolları kesintisiz enerji ile yeni gelin gibi yanan ışıl ışıl lambalarını ile bunca yatırımları bu şehre kazandıran Ak Parti ve sayın Cumhurbaşkanımızı icraatlarını bu halka anlatıp oy kazandırabilecek kişilerden mi İl İlçe başkanlık listelerini oluşturdunuz.. .

Üste saydığım yatırımları bu seçmene sayabilecek partinin vizyonunu seçmene anlatabilecek listelerinizde kaç kışı var? Son yerel secimdeki kaybedilen ilçelerin hesabı soruldu mu, gereken dersler alındı mı?

Parti teşkilatı kanımca, dost arkadaş hısım köylü bölge ayırt etmeden, geçmişi temiz partililerden, bu davaya gönül vermiş akil adamlarını kir başlıları gençlerle buluşturarak, toplumda kabul görmüş insanların harmanlandığı listelerle halkın üyelerinizin partililerinizin seçmenin önüne çıkmalı idi. Listelerdeki isimlerin dürüstlüklerinden temiz bir yurttaş oldukları ellerinden gelecek kadar çalışacaklarından Şupemiz olamaz, bu ayrı bı konu. Evet, sizleri de anlıyorum, listeleri titizlikle belirleyebilirsiniz, bu ilde bazı hırslı insanların iki kelime edip halka şirin görünüp en yüksek mertebeye çıkmak için hızıpçılık yapabilecek insanlar var olduğunu ahenkli çalışma koşullarını bozulabileceğini düşündüğünüzün de farkındayım, fakat yine de oy kazandırabilecek insanları bulabilirdiniz. Önümüzdeki şeciimler tahminimce 2022 de mutlaka olacaktır. Bu listelerdeki partililerle seçmenin karşısına çıkarsanız, sahada çok çalışmalısınız çokkkk.

ŞU SORUMUN CEVABINI ALMADAN ÖLÜRSEM GÖZÜM ARKAMDA KALIR.

Sayın Başkan İshak ALİM, Partilerde en prestijli makamlardan biri de Partinin büyük kongresine delege olarak katılmaktır. Büyük kongre delegeliğine bakıyorum da belki yanılırım diye şaştım ve tekrar tekrar üç beş yayın organına ve mühürlü oy pusulasına baktım. Çayeli ilçe başkanının ismini büyük kongre delegesi olarak gördüm. Merakım büyük, ilçesini belediyesini kaybetmiş bir başkan neden ödüllendirdiniz? Metropol ilçe Çayeli Belediye başkanlığını başkanlığı döneminde kaybeden bir başkan bu büyük onurlu göreve yanı büyük kongre delegeliğine neden yazdınız? Buradan diğer Ak Parti ilçe başkanları bir ders çıkarmaz mı? Bu kaybetmiş bir başkanı onurlandırmak olmadı mı? Buradan çıkarılacak ders veya anlam veya veya sonuç bu mu? Kaybettir,,,,,,,,, Kazan… İnsan bazen kaybettiği şeyleri güçlü olduğun da anlamıyor, müdahaleye çok geç kalındığında da yandım Allah para etmez diyorum… …

Sevgilerimle

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA