THK kayyumundan yeni açıklama: 4 milyon için yardım kabul edebiliriz - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

THK kayyumundan yeni açıklama: 4 milyon için yardım kabul edebiliriz

Bu haber 05 Ağustos 2021 - 13:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.
THK kayyumundan yeni açıklama: 4 milyon için yardım kabul edebiliriz

THK Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı, hangarda bekletilen yangın söndürme uçakları ile ilgili yeniden açıklama yaptı. “6 uçağın ayağa kalkması için gereken para 4 milyon dolar” diyen Aşçı, herkesten yardım alabileceklerini söyledi.

Türk Hava Kurumu (THK) Kayyım Heyeti Başkanı Cenap Aşçı, Etimesgut’taki Türkkuşu Yerleşkesi’ndeki hangarlarda bekletilen yangın söndürme uçakları ile basın toplantısı düzenledi.

THK’nin, görev talimatı olmaksızın yangın söndürmesinin mümkün olmadığını söyleyen Aşçı, “Bu mücadele kanunla OGM’ye verilmiş. Biz onlarla yaptığımız sözleşmelerle bu faaliyetleri yürüttük. Sözleşme karşılığında ücretimizi aldık. İhale kanununa göre bu işlemler yürütülüyor” dedi.

“MOTORLARI BAKIMSIZLIKTAN KÖRELMİŞ”

Sosyal medyada gündeme gelen CL 215 uçaklarının en eskisinin 1969 ve en yenisinin 1988 model olduğunu ifade eden Aşçı, şöyle devam etti:

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA