Trabzon Tabipler Odası : “Bizler yaşamak, yaşatmak istiyoruz” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Trabzon Tabipler Odası : “Bizler yaşamak, yaşatmak istiyoruz”

Bu haber 05 Ocak 2021 - 16:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Trabzon Tabipler Odası : “Bizler yaşamak, yaşatmak istiyoruz”

Trabzon Tabipler Odası yönetim kuruluyaptıkları açıklamada; yanlış politikalar nedeniyle ölüm oranlarının ve şiddet oranlarının arttığını gözler önüne serdi.
İşte o açıklama:
“Salgının başından beri sürekli şeffaflık istedik ama hiçbir bilgiyi bizlerle paylaşmadınız.
Halkın sağlığını değil, ekonomik çıkarları öncelediniz.
Ne yurttaşlarımız ne de sağlık çalışanları maskeye yeterince ulaşabildi.
Yurttaşlarımız grip aşısı bulabilmek için ASM’ler, eczaneler, hastaneler arasında dolaştı durdu. Bu kaos yurttaşlarımıza sağlık sorunu, sağlık çalışanlarına da şiddet olarak döndü.
COVID-19 bir meslek hastalığı sayılmalıdır, yasa istiyoruz dedik, Bizleri, hukukçuları, milletvekillerini dinlemeyip sağlık çalışanlarını oyaladınız.
Bu güne kadar 119’u doktor olmak üzere toplam 305 sağlık çalışanımızı COVİD-19’dan kaybettik.
Yaşam hakkımızın ihlaline karşı sessiz kalmayacağız.
Pandeminin başından bu yana yaşamını kaybeden yurttaşlarımızın yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Yitirdiğimiz tüm sağlık çalışanlarını bir kez daha saygıyla anıyoruz. Onlar hastalarının sağlığı için kendi canlarını hiçe saydılar ve hayatlarını kaybettiler. Yanlış sağlık politikaları sonucu ölümlerle ve tükenmişlikle geçen bir yılı geride bırakıyoruz. Tüm sağlık çalışanları adına, size “Artık yeter daha fazla eksilmek istemiyoruz” diyoruz.
Bizler yaşamak, yaşatmak istiyoruz!”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA