betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT’TAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Umut Partisi Genel Başkanı Abdulkadir BOZKURT 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. hüseyin ALTUN Başkan BOZKURT mesajında,”Engelli olmak bir tercih değildir. Yaşadığımız hayatın bize neler getireceğini bilemeyiz. Hayat..

UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT’TAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI
Son Güncelleme: Whatsapp

Umut Partisi Genel Başkanı Abdulkadir BOZKURT 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

hüseyin ALTUN

Başkan BOZKURT mesajında,”Engelli olmak bir tercih değildir. Yaşadığımız hayatın bize neler getireceğini bilemeyiz. Hayat bazen kötü süprizlerle doludur. Birey olarak her birimizin ileride bir engelli olmayacağının garantisini kim verebilir. Ya da çocuklarımızın engelli olmayacağının garantisi var mı? Hepimiz bir engelli adayıyız aslında, o zaman her alanda empati kurarak engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak daha fazla tedbiri nasıl alabiliriz, öncelikle bunların çalışmasının yapılması gereklidir.

Ülkemizde sayıları yaklaşık 12 milyona oluşan engelli vatandaşımız var.Önce onlara sakat dedik sonra özürlü daha sonrada engelli gelin hep birlikte engelsiz diyerek onların önündeki tüm engelleri kaldıralım. Onların mutlu olması ve hayatlarını kolaylaştırmak için kendilerini diğer insanlardan olumsuz yönde farklı olduğu hissini ortadan kaldırmak devletimizin bir görevi olmalıdır diye düşünüyorum.

Empati kurarak onların onların hayatlarını kolaylaştıracak her türlü tedbirler alınabilir. Hepimiz birlikte gelin bir engelli olalım. Her türlü kamu veya özel taşıma aracını ücretsiz yapalım. Metro ve metrobüslerde bazı duraklara engelli asansörü koyana kadar tüm duraklara engelli asansörü koyalım.Bütün kamu kurum ve kuruluşları ile özel ticari kuruluşlara engelli asansörü ve merdiveni koyalım. Yaya kaldırımlarının başlangıç ve bitiş noktalarına rampa koyalım.Tüm tıbbi ilaç,malzeme ve cihazlarını ücretsiz sağlayalım. Engelli maaşlarını kesmek için prosedürleri arttırmak yerine engelli maaşlarını yükseltelim.Tüm kamu kurum ve kuruluşları ile özel kuruluşlarda öncelik sırası verelim ve engelli danışma yardım masaları kuralım.Ücretsiz her türlü eğitim desteğini ve metaryellerini sağlayalım.Kamu kurum ve kuruluşlarında özürlü kontenjanını arttıralım. Ticari şirketlere özürlü kontenjanını arttıralım ve zorunlu tutalım. Her türlü vergiden muaf tutalım. Kış ve yaz aylarında turistik bölgelerde otel,motel ve sosyal tesislerden ücretsiz yararlanmasını sağlayalım. Engelli temsilciliklerinin sıkıntılarını keyfiyete göre değil yasalar ile güvence altına alalım. Bu sorunların hepsini görmek için engelli olmak gerekmiyor sadece empati kurmak yeterlidir.Unutmayalım hepimiz bir engelli adayıyız.” Dedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.