Yeliz lakaplı AKP’li Çamlı Soylu’yu hedef aldı, Külünk’ü savundu - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Yeliz lakaplı AKP’li Çamlı Soylu’yu hedef aldı, Külünk’ü savundu

Bu haber 25 Mayıs 2021 - 9:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Yeliz lakaplı AKP’li Çamlı Soylu’yu hedef aldı, Külünk’ü savundu

 

AKP İstanbul Milletvekili, Yeliz lakaplı Ahmet Hamdi Çamlı, Sedat Peker’den 10 bin dolar aldığı iddia edilen AKP eski Milletvekili Metin Külünk’e destek verdi.

İddiayı ortaya atan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmuştu. Soylu dün programda ısrarlı sorulara rağmen isim vermedi, savcıya vereceği ifadede isimleri açıklayacağını söyledi.

Peker’in yayımladığı 6. videodaki “Hürriyet’i bastırmadan önce gelen milletvekilinin telefon sinyallerine de bakın, ismini söylemeyeyim ayıp olur, bakabilirsiniz. Milletvekili rica etti, ben de yaptırdım” ifadeleri üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Benim haberim olması, benim idam edilmem anlamına gelir. Böyle bir şey akıldan geçirilebilir mi? Kekelemişler ben ne yapayım. Kim kekelemiş ise hesabını ondan sorsun, ayda 10 bin dolar hangi siyasetçiye gönderiyorsa ondan sorsun. Yanlışlıkla yazdıkları bir yere düşmüş” demişti.

Bu ismin Külünk olduğu konusunda kamuoyunda bir kanaat ortaya çıktı. Soylu dün bu ismin Külünk olup olmadığının, AKP’li olup olmadığının kendisine sorulmasına rağmen ‘hayır o değil’ demedi.

Külünk’ü destekleyen Çamlı, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Metin Külünk en az 40 sene önce, Amerikan’ın “bizim çocuklar”ı “şartları oluşturmak” için sokakları cepheleştirdikleri günlerde,cepteki üçbeş mermiyi paylaştığım adamdır. Şaribülleyli vennehar tiplerin “maaş” tantanasıyla, ismini ağızlarda çiğnemesi doğru değil..!”

Şaribülleyli vennehar: Ayyaş, gece demez gündüz demez içki içen (Osmanlıca)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA