Yine Yazıcı yine ezber bozan “Amasız, fakatsız” çıkış - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Yine Yazıcı yine ezber bozan “Amasız, fakatsız” çıkış

Bu haber 22 Ocak 2021 - 22:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Yine Yazıcı yine ezber bozan “Amasız, fakatsız” çıkış

Daha önceki yıllarda Hayatı Yazıcı, Rize AK Parti İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtlamış, yasama, yürütme ve yargı erkleri arasında yaşanan sorunlarla ilgili bir soruya cevap olarak erkler arasında bir çatışma olmadığı cevabını vermiş ardından,
“paralel devlet” tartışmalarının hatırlatılması üzerine, Yazıcı paralel bir devletin söz konusu olmadığını belirterek şunları söyledi: “Bizim dört temel çizgimiz var. Tek devlet, tek vatan, tek bayrak, tek devlet diyoruz. Bu topraklarda tek devletin yanında paralel devlet diye bir yapı söz konusu değil. Belki bazı kişilerin devlet yönetiminin içerisinde paralel uygulamaya girdiğini söyleyenler olabilir. Bunların paralel devlet olarak değerlendirilmesinin gerçekçi olmadığını düşünüyorum. Devletin şeması içerisinde yaşananları dikkate aldığımız zaman paralel uygulamalara gidildiği yönünde iddialar var. Bunların kanıtları ile belgelerle ortaya çıkması lazım. Öyle bir araştırma, saptama olursa hep birlikte göreceğiz.” açıklamalarında bulunmuş AKP içerisinde bu tartışmalar büyük yankı bulmuştu.

Hayati yazıcı bu kez , “Amasız, fakatsız” yargı kararlarının uygulanması gerektiğini ifade ettiği bir açıklama yaparak dikkatleri yine üzerine çekti.
AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati yazıcı, AYM’nin CHP’li Enis Berberoğlu için yeniden ihlal kararı vermesinin ardından açıklamalarda bulundu.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Hayati Yazıcı, “Amasız, fakatsız” yargı kararlarının uygulanması gerektiğinin altını çizdi.

Yazıcı şu ifadeleri kullandı: “Cari normatif kuralların egemenliği, kesin nitelikli veya kesinleşmiş mahkeme kararlarının herkesi ve her kurumu bağlayıcılığı; ‘hukuk devleti’ olmanın elifbası ve ‘hukuksal güvenliğin’ gereğidir. Kuralların ve yargısal kararların amaca ve ulusal çıkarlara uygun olmamasının söylenebildiği hal olsa bile, hukuk devletinde hukuksal güvenlik açısından esas olan; değiştirilinceye kadar cari normu uygulamak, yargısal kesin kararı ‘ama, fakat’ demeden icrasını sağlamaktır.”

NE OLMUŞTU

Anayasa Mahkemesi (AYM), CHP’li Enis Berberoğlu’nun, AYM’nin hak ihlali kararının yerel mahkeme tarafından uygulanmaması üzerine yaptığı yeni başvuruyu görüşmüştü. AYM, kararını yinelemiş ve oy birliğiyle aldığı kararda “ihlal var” demişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA