10 Ekim Ankara Katliamı“BU DAVANIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

10 Ekim Ankara Katliamı“BU DAVANIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”

Bu haber 09 Ekim 2021 - 16:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.
10 Ekim Ankara Katliamı“BU DAVANIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”

10 Ekim Ankara Katliamı’nda yaşamını yitirenler İzmir’de mezarları başında anıldı: Onlara sözümüz barış olacak.

İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, 10 Ekim Ankara Katliamı’nda yaşamını yitirenleri mezarları başında andı.

İlk olarak Doğançay Mezarlığında Ayşe Deniz ve Berna Koç’un mezarı başında anma gerçekleşti.

“10 Ekim’i unutma unutturma”, “Katil IŞİD iş birlikçi AKP”, “Onlara sözümüz barış olacak” sloganlarının atıldığı anmada söz alan KESK İzmir Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mustafa Güven, “Katliamın 6. yıl dönümünde barış, demokrasi mücadelesini devam ettirmek, barış için yitirdiklerimizi anmak için bir aradayız. ‘Unutmayacağız’ demek yetmiyor. Bu tek adam yönetimine, savaşçı politikalara karşı daha geniş bir cephede mücadele etmek gerekiyor. Sözümüz barış olacak diyoruz barışı kazandığımızda onları gerçekten anmış olacağız” dedi.

BARIŞTAN KORKANLAR BU KATLİAMI GERÇEKLEŞTİRDİ”

Saygı duruşunun ardından söz alan 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği İzmir Temsilcisi Mustafa Özdağ ise, “Bundan 6 yıl önce emekten, barıştan korkanlar bu ülkede kendi iktidarlarının devamı için ellerinde sadece barış, emek yazan pankartlar dışında hiçbir şeyi olmayan bizleri kalleşçe katletti. Sadece bizleri değil orada olan olmayan bütün canlarımızı katlettiler” dedi.

İzmir | Fotoğraf: Eda Aktaş / Evrensel

BU DAVANIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”

Katliamın öğrencisinden işçisine, kadınından akademisyenine, Trabzonlusundan Diyarbakırlısına kadar bu ülkenin tüm insanlarına uygulanmış katliam olduğunu söyleyen Özdağ, “Bu katliam 2 tetikçi tarafından değil bile isteye emek ve barıştan korkanların gerçekleştirdiği katliamdır. Bizler katilleri tanıyoruz. Katillerin hepsi yargılanıncaya kadar bu davanın peşini bırakmayacağız. Adalet mücadelemiz devam edecek. Unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu ülkeye barış gelecek” diye konuştu. Konuşmaların ardından mezara karanfiller bırakıldı.

“BİZ BARIŞTAN YANAYIZ”

Daha sonra Kaynaklar Mezarlığında Mustafa Budak’ın mezarı ziyaret edildi. Burada yapılan saygı duruşu ardından söz alan KESK Dönem Sözcüsü Mustafa Güven ve 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği İzmir Temsilcisi Mustafa Özdağ kısa birer konuşma yaptı.

Mustafa Budak’ın eşi Hatice Budak ise, “Bu katliamı Suruç’ta, Diyarbakiırda’da, garda yapanları lanetliyorum. Barış elçilerinin yolunda devam edeceğiz, bu barışı getireceğiz. Biz göremezsek çocuklarımız, torunlarımız görecek. Biz barıştan yanayız” dedi.

Son olarak Ayrancılar Mezarlığın da ise Piro Yıldırım’ın mezarı ziyaret edildi. Burada da yapılan saygı duruşunun ardından konuşmalar gerçekleşti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş