RTEÜ DE EĞİTİME KORONA ENGELİ - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

RTEÜ DE EĞİTİME KORONA ENGELİ

Bu haber 28 Ağustos 2021 - 16:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.
RTEÜ DE EĞİTİME KORONA ENGELİ

RTEÜ DE EĞİTİME KORONA ENGELİ

Gençağa KARAFAZLI-

Rize’de Covid19 vakalarında ciddi artış yaşanması eğitimi etkiledi. Daha önce 20 Eylül 2021 Pazartesi günü eğitim ve öğretime başlayacaklarını duyuran Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) rektörlüğü Rize’de Covid 19 vaka artışlarının her geçen gün artmasını gerekçe göstererek akademik güz dönemi derslerinin 04 Ekim 2021 Pazartesi Gününe ertelediğini açıkladı.
RTEÜ Rektörlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada yüz yüze eğitimin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için ilgili kurum ve kuruluşlarla irtibat halinde her türlü önlemlerin alınacağına dikkat çekildi.

Açıklamada ‘’ Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak 2021-2022 Akademik Yılı Güz Dönemi derslerinin 20 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayacağını duyurmuştuk. Ancak son dönemde ilimizde ve ülkemizde COVİD-19 vakalarının tekrar artmış olması ile bu sene ÖSYM tarafından Üniversitelere ikinci ek yerleştirme yapılacak olması gibi sebeplerden dolayı Senatomuz, Güz Dönemi derslerinin başlama tarihini yeniden gündemine alarak değerlendirmiştir. Yapılan müzakereler sonucunda, 2021-2022 Akademik Yılı Güz Dönemi derslerinin 04 Ekim 2021 Pazartesi Günü (Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri hariç) başlamasına karar verilmiştir. Akademik Takvimler yeni duruma göre güncellenerek Üniversitemiz web sayfasında duyurulacaktır.”

“BAKANLIĞIN TEDBİRLERİNİ DİKKATE ALARAK YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAYACAĞIZ”

Sağlık bakanlığının önerdiği tedbirler dikkate alınarak yüz yüze eğitimin planlanacağı belirtilen RTEÜ açıklamasında;
“Üniversitemizde 2021-2022 akademik yılında eğitimin, Yükseköğretim Kurulu Kararları ve Sağlık Bakanlığı tedbirleri dikkate alınarak, “hibrit eğitim” şeklinde (yüz yüze ve uzaktan eğitim karması) yapılması planlanmaktadır.
Bu planlamada, kampüslerimiz ile binalarımızdaki yoğunluğu azaltmak için bazı dersler uzaktan eğitim yöntemi ile bazı dersler de sınıf ortamında yüz yüze yapılacaktır. Özellikle yüz yüze eğitimin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için ilgili kurum ve kuruluşlarla irtibat halinde her türlü önlem alınmaktadır.”

“ÖPRENCİLER AŞILARINI YAPTIRMALI”

Eğitimin başlayabilmesi için öğrencilerin aşılarını yaptırması gerektiğine dikkat çekilen RTEÜ açıklamasını şu şekilde sürdürdü;
“Eğitim-öğretim sürecinin işleyişine ilişkin ayrıntılı kararlar ile hangi dersin ne şekilde yapılacağı konusu Senatomuz tarafından belirlendikten sonra sizlere en kısa sürede duyurulacaktır.
Yüz yüze eğitime başlayabilmemiz, çok özlediğiniz okullarınıza kavuşabilmeniz ve eğitim-öğretim sürecinin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için siz sevgili öğrencilerimizden ricamız dönem başlamadan önce aşı sürecinizi tamamlayarak bizlere destek olmanızdır. Aşı olmak aynı zamanda bir toplumsal sorumluluktur, lütfen aşılarınızı olunuz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA