RİZE’DE MİLLET İTTİFAKI DEVRİMİ BAŞARDI.ERDOĞAN’A ŞOK - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

RİZE’DE MİLLET İTTİFAKI DEVRİMİ BAŞARDI.ERDOĞAN’A ŞOK

Bu haber 14 Mayıs 2023 - 21:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.
RİZE’DE MİLLET İTTİFAKI DEVRİMİ BAŞARDI.ERDOĞAN’A ŞOK

Rize de beklenen oldu. AKP teşkilatları şokta . Erdoğan’ın memleketi Rize‘de Cumhuriyet Halk Partisi 46 yıl sonra milletvekili adayı Tahsin Ocaklı %22 oyla seçildi. 

GENÇAĞA KARAFAZLI

Cumhurbaşkanı AKP genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize’de millet ittifakı CHP adayı Tahsin Ocaklı %22 oyla milletvekili seçildi. CHP’nin 46 yıl sonra 1 milletvekili alması Rize’de devrim olarak değerlendirilirken AKP teşkilatlarında şok etkisi yarattı.

Kuzeyteve haber olarak ulaştığımız AKP kaynakları ,”Rize reisini 22 yıl sonra yalnız bıraktı şuanda parti teşkilatlarında hüzün var. Yirmi iki yıl sonra reisin memleketinden bir vekilliği kaybetmesi Türkiye geneli açısından iyi bir sonuç doğurmayacak çok üzgünüz” değerlendirmesinde bulundu.

“RİZE HAKKINI ALACAK “

Millet ittifakı CHP adayı Tahsin Ocaklı ,”  Şu dakikaya kadar gelen sonuçların değişeceğini düşünmüyorum. Rize hakkını alacak demiştik ve bu sonuçla hakkını almıştır. Rize halkına çok teşekkür ediyorum. Millet ittifakı partilerin tüm üyelerine tüm partililerimize bu seçim sürecinde gösterdikleri sabır ve verdikleri emeklerden dolayı sevgilerimi iletiyorum Aday arkadaşlarıma verdikleri değerli emeklerinden dolayı ayrıca çok teşekkür ediyorum. Ben değil biz seçildik Rize’de 46 yıl sonra 1 milletvekili çıkartmamız çok anlamlıdır.  Rize’den aldığımız bu seçim Türkiye’ye bir mesaj niteliğindedir. Tüm halkımıza saygı ve sevgilerimi yolluyorum. Seçim sürecince halkımıza verdiğimiz sözlerin yerine getirileceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

“AKP YÜZDE 11 OY KAYBETTİ”

Bugün yapılan seçimlerin sonucunda AKP’nin genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize’de AKP de adeta deprem yaşandı. Kesin olmayan seçim sonuçlarına göre AKP Türkiye genelinde en çok oy aldığı illerin başında gelen Rize’de 22 yıl sonra büyük yenilgi aldı. Son seçimlerde Rize’de aldığı % 64.99 oy aldığı Rize’de bu kez %54 oranında oy aldı. AKP bu sonuçla Rize’de yaklaşık % 11 oy kaybına uğradı.

“RİZE 3-0 DİYE SOKAKLARA ÇIKTILAR”

Seçim sonuçlarının açıklanmaya başladığı saatlerde Rize cumhuriyet meydanına toplanan AKP yandaşları uzun süre alkış ve horonlarla Rize’de seçim sonuçlarının 3-0 olduğu duyurusunu yaptı. Bir çok mahalle ve köyde AKP’nin seçim zaferi yayılınca silahlı kutlamalar gerçekleşti. ilçelerden ve köylerden seçim sonuçlarının gelmeye başlamasının ardından AKP’nin ciddi oy kaybına uğradığı anlaşılınca kutlamalardan vaz geçildi. AKP’li bir il yöneticisi kuzeyteve habere” çok üzgünüz Reisi sahiplenemedik .Parti teşkilatlarımızda kimse yok yurttaşlarımız sonuçları öğrenince evine gitti çok üzgünüz” değerlendirmesinde bulundu. AKP’li bazı kaynaklar AKP’nin Rize de kaybetmesindeki temel nedenin  aday tespitinden kaynaklandığı ifade edildi.

AKP’li yöneticiler Rize’de ki seçim sonuçlarına itiraz etmeye devam ediyor.

İŞTE RİZE’DE Kİ KESİN OLMAYAN SONUÇLAR:

AKP 124.455
CHP 49.200
[MHP 30.021
Yeniden Refah 11.834
BBP 3.602
Zafer Partisi 3.551
Memleket 2.254
ANAP 1.229
Adalet Partisi 845
Yeşil Sol 795
TİP 642

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş