ADAY OLMAYAN DEMİRTAŞ : KARARI PARTİMİZLE TAM BİR UYUM İÇİNDE ALDIK - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

ADAY OLMAYAN DEMİRTAŞ : KARARI PARTİMİZLE TAM BİR UYUM İÇİNDE ALDIK

Bu haber 07 Şubat 2024 - 11:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ADAY OLMAYAN DEMİRTAŞ : KARARI PARTİMİZLE TAM BİR UYUM İÇİNDE ALDIK

Başak Demirtaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olmayacağını duyurdu. Demirtaş “Gelinen aşamada benim adaylık beyanımın bir başvuruya dönüşmemesi konusunda da partimizle ortak görüş birliğine varmış bulunmaktayız” açıklamasında bulundu.

Artı Gerçek – 31 Mart’taki yerel seçimler için Mersin istisnası dışında tüm illerde aday çıkarma kararı alan DEM Parti’de İstanbul için bugün önemli bir gelişme yaşandı. İsmi, DEM Parti’nin İstanbul Büyekşehir Belediye Başkan Adayı olarak geçen Başak Demirtaş, bu sabah yaptığı yazılı açıklamayla aday olmayacağını duyurdu.

DEMİRTAŞ: KARARI PARTİMİZLE TAM BİR UYUM İÇİNDE ALDIK

Başak Demirtaş, kararı, DEM Parti’yle ‘tam bir uyum ve kordinasyon’ içinde aldıklarının altını çizdi.

Demirtaş’ın yaptığı yazılı açıklama şöyle:

“Partimizin büyük bir titizlikle sürdürdüğü yerel seçim politikasına güçlü bir destek vermek amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı için sorumluluk almaya hazır olduğumu ifade etmiştim.

5 Şubat 2024 Pazartesi tarihinde Partimizi temsilen bir heyetle bir araya gelerek tüm gelişmeler hakkında bilgilendirildim. Karşılıklı yürüttüğümüz istişareler sonucunda Partimiz, bu irade beyanından güç aldıklarını belirterek bizleri onurlandırmıştır. Adaylık tartışmalarında bize eksiksiz desteğini sunan ve güven duyan DEM Parti Genel Merkezine ve saygıdeğer halkımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bununla birlikte gelinen aşamada benim İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylık beyanımın bir başvuruya dönüşmemesi konusunda da Partimizle ortak görüş birliğine varmış bulunmaktayız. Tüm halkımız ve partililerimiz bilmeli ki bütün kararlar Partimizle tam bir uyum ve koordinasyon içerisinde alınmıştır.

İLAN EDİLECEK ADAYLARIN BAŞARISI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Önümüzdeki günlerde Partimizin ilan edeceği adaylar hepimizin adayları olacak ve tüm gücümüzle bu kıymetli arkadaşlarımızın arkasında duracak, Partimizin başarısı için çalışacağız.

Partimizin resmi açıklamaları dışındaki hiçbir açıklamaya itibar edilmemesini, hiçbir spekülasyona prim verilmemesini özellikle rica ediyoruz. Hep birlikte başaracağız, ne olursa olsun temel demokrasi ilkelerimizden; adalet, eşitlik ve barış arayışımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Ve mutlaka kazanacağız. Dem dema me ye!”

BAŞAK DEMİRTAŞ, ARTI GERÇEK’E AÇIKLAMIŞTI

Başak Demirtaş, Artı Gerçek yazarı İrfan Aktan’a yaptığı açıklamada, “İstanbul adaylığı için henüz partimiz DEM Parti’den bize bir öneri gelmedi, ama halk ister, partimiz de uygun görürse, demokrasi ve toplumsal barışın önünü açacağına inanırsak, düşünebiliriz” demişti. (HABER MERKEZİ)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA