ADD Rize Şubesi 14. Olağan Kongresi Gerçekleşti - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

ADD Rize Şubesi 14. Olağan Kongresi Gerçekleşti

Bu haber 26 Mart 2023 - 12:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ADD Rize Şubesi 14. Olağan Kongresi Gerçekleşti

Atatürkçü Düşünce Derneği Rize Şubesi’nin 14. Olağan Kongresi bugün gerçekleşti. Kongrede mevcut Başkan Ömer Toprak yeniden başkan seçildi. Yapılan kongreye Atatürkçü Düşünce Derneği Ardeşen, Pazar, Fındıklı Şubelerinin yanında CHP, İyi Parti, Sol Parti, Memleket Partisi, Genç Sağlık Sendikası, Eğitim-İş Sendikası, Tek Gıda İş Sendikası, CHP’li Milletvekili Aday Adayları Saltuk Deniz, Nurdan Ardal, Fazilet Türüt ile eğitmen, araştırmacı-yazar Mahiye Morgül katıldı.

“SARAYA TAŞINAN EGEMENLİK HAKKINI GERÇEK SAHİBİ OLAN MİLLETE DEVREDİLMESİNİ SAĞLAMALIYIZ”

Açılış konuşmasında açıklamalarda bulunan ADD Rize Şube Başkanı Ömer Toprak şunları ifade etti: “Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında Atatürk Cumhuriyetini yeniden kazanmak için emperyalizme ve onun her türlü gerici ve bölücü işbirlikçilerine karşı daha duyarlı ve mücadeleci olmak zorundayız. Cumhuriyetimizin birleştirici gücüne inanıyoruz. Geçmişte başardık yine başarabiliriz. Halkımız demokratik bir değişim beklentisi içerisindedir. Saraya taşınan egemenlik hakkının gerçek sahibi olan millete devredilmesini sağlamalıyız. Atatürk devrim ve ilkeleri toplumsal sorunlarımızın çözümlerinde ışık tutucu niteliğe sahiptir. Görevimiz, tarihten ders alarak akıl ve bilimle Atatürk’ün bu topraklarda başlattığı aydınlanma devrimini sürdürmek geleceğin tam bağımsız Türkiye’sini kurmaktır. Birliğimiz gücümüz olsun, yaşasın Cumhuriyet.”

“BİZLERİ DEVRİMCİ OLMAYA İTECEK OLAN İRADE SARAYIN İRADESİNE KARŞI ÇIKAN ATATÜRK İRADESİDİR”

Kongre sonrası bir konuşma yapan CHP Rize Milletvekili Aday Adayı Saltuk Deniz ise şunları ifade etti: “Cumhuriyetin yaratmış olduğu ne kadar değer varsa; ona saldıran, onu işgal etmek isteyen, bizim beynimize tecavüz etmek isteyen bir yönetim anlayışıyla karşı karşıyayız. A, B, C partisi değil mevzu. Mevzu Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyet’e sahip çıkacak mıyız, çıkmayacak mıyız? Bu insanları geldikleri gibi gönderecek miyiz, göndermeyecek miyiz? Atatürkçülük devrimciliktir, devrimcilik geleceğe bakmak demektir. Elbette ki geçmişte güzel şeyler yaptı ama geleceği de konuşmamız gerekiyor. Atatürk’ü devrimci yapan sarayın iradesine karşı çıkıp, sizin ilişkilerinizden bir şey olmaz ben Anadolu’ya çıkıyorum diyerek 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkmış olmasıdır. Bizleri de devrimci olmaya itecek olan irade budur. Şu anki var olan düzeni değiştirmek zorundayız.  Bu kişisel egolarımızın üstünde bir görevdir. Kişisel beklentilerimizin ve kariyerimizin üstünde bir olaydır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA