betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Akademisyenler devleti barışa çağırıyor

 Barış İçin Akademisyenler Girişimi, yarın İstanbul ve Ankara’da bir araya gelerek, operasyonlara son verme ve barış çağrısı yapacak. “Devleti işlediği suçlardan sorumlu tutuyor, hesap vermesini istiyoruz” diyen, Barış İçin Akademisyenler..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Barış İçin Akademisyenler Girişimi, yarın İstanbul ve Ankara’da bir araya gelerek, operasyonlara son verme ve barış çağrısı yapacak.

Devleti işlediği suçlardan sorumlu tutuyor, hesap vermesini istiyoruz” diyen, Barış İçin Akademisyenler Girişimi yarın (11 Ocak Pazartesi) saat 11:00’da Taksim’de Gönen Otel’de ve Ankara Mülkiyeliler Birliği’nde düzenlenecek toplantıda bini aşkın Türkiyeli akademisyenin yanı sıra, 300’den fazla uluslararası destekçinin imzaları paylaşılacak.

Barış İçin Akademisyenler Girişimi’nin açıklaması şöyle:

Türkiye’nin değişik üniversitelerinde çalışan 1000’den fazla akademisyen ve araştırmacı, devletin Cizre, Dargeçit, Silvan, Silopi, Sur ve daha bir çok yerde başta Kürtler olmak üzere tüm vatandaşlarına karşı işlediği suçlara ortak  olmayacağız diyoruz. Devleti bu bölgelerde işlediği suçlardan sorumlu tutuyor, hesap vermesini istiyoruz. Ayrıca devleti bir an  evvel müzakereleri başlatmaya çağırıyoruz.

Bu basın toplantısında hem üniversitelere yapılan baskı ve saldırılar, hem de devletin Kürtlere karşı işlediği insanlık suçlarını konuşacak bundan sonra akademisyenler olarak devam edeceğimiz mücadelemizin yol haritasını paylaşacağız.”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.