AKP il başkanı Ayar’a rest çekti görevden alındı - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

AKP il başkanı Ayar’a rest çekti görevden alındı

Bu haber 23 Kasım 2023 - 11:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.
AKP il başkanı Ayar’a rest çekti görevden alındı

Kuzeyteve bölgede gündem belirlemeye devam ediyor. Kuzeyteve geçen ay “AKP il başkanı Hikmet Ayar’ın taleplerini yerine getirmeyen bazı kurum müdürlerinin görevden alınması için çalışma içerisinde olduğunu” yazmıştı.

KUZEYTEVE-

Bu haberin ardından çalışanlara yönelik çeşitli mobbing uygulamaları nedeniyle hakkında suç duyurusunda bulunulan SGK müdürü Mustafa Bakırcı görevinden alındı , yerine aynı kurumda Müdür yardımcısı olarak görev yapan Levent Durmuş Rize SGK İl müdürü olarak atandı.

Rize kamuoyunda ve AKP kulislerinde AKP il başkanı Hikmet Ayar’ın bazı resmi kurum amirlerinden talepleri olduğu bu taleplerin yerine getirilmediği bu gerekçelerden dolayı bazı kurum amirleriyle ters düştüğü ve bunların görevden alınması için Ayar’ın bu isimleri görevden aldıracağı kamuoyunda günlerdir tartışılıyordu.

Bölgenin özgür ve tek muhalif haber kanalı Kuzeyteve haber geçen ay bu yönde bir haberi sosyal medya sayfasından okurlarıyla paylaşmış haberde, SGK müdürü Mustafa Bakırcı’nın görevinden alınacağını yazmıştı. Öte yandan Kamuoyunda, gençlik spor il müdürlüğü, Rize Devlet hastanesi, Sosyal hizmetler il müdürlüğü gibi önemli kuramlarda bazı görev değişiklikleri olacağı günlerdir tartışılıyor.

“MESAJINDA AYAR’A REST ÇEKTİ”, “NE ZAMAN BENİ YIKMAYA ÇALIŞSSALAR DAHA GÜÇLÜ AYAĞA KALKIYORUM”

Kuzeyteve’nin bu haberinin ardından SGK Rize il müdürü Mustafa Bakırcı sosyal medya hesabından “Bizim derdimiz SGK hizmetlerinde vatandaşa hizmetkarlık. Mesaimiz 7/24.Çok fırtınalar geçirdik. Ne zaman beni yıkmaya çalışsalar, her zamankinden daha güçlü ayağa kalkıyorum. Elhamdülillah.”

Rize SGK müdürlüğü hizmet binası girişinde fotoğrafını paylaşan Bakırcı paylaşımında görevden alınacağı mesajını vererek adeta AKP il başkanı Hikmet Ayar’a meydan okudu. Bakırcı bu paylaşımın ardından görevden alındı.

Görevden alınan Bakırcı sosyal medya hesabından bu kez “Elhamdülillah. Rize’de sosyal güvenlik hizmetleri hizmetkarlığımız bu kadarmış. Görülen lüzum üzerine sosyal güvenlik uzmanı kadrosuna atandım. Görev süre içerisinde destek veren herkese teşekkür ederim. Rize’miz için bu karar hayırlı olsun” şeklinde adeta küskünlüğünü dile getirdiği bir paylaşımda bulunması dikkat çekti.

Rize SGK il müdürü Mustafa bakırcı görevden alınarak Ankara’ya güvenlik uzmanı olarak atandı. Yerine müdür yardımcısı olarak görev yapan levent durmuş getirildi.

“HİKMET AYAR GÖREVİNİ BIRAKMADAN KİMLERE AYAR ÇEKECEK?”

Milletvekilliği son olarak Çaykur yönetim kurlu üyeliği görevinden sonra AKP’liler ve kamuoyunun tüm tepkilerine rağmen atamayla AKP il başkanlığı görevine getirilen Hikmet Ayar’ın göreve geldiğinden beri başta çaykur mevsimlik işçiler olmak üzere bazı bürokratlara yönelik sekter tavırlarıyla adeta ayar veren Hikmet Ayar’ın önümüzdeki aylarda görevini bırakacağı iddia edilen il başkanlığı görevini bırakmadan bakalım başka hangi kurumlara ayar çekecek?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA