AKP il başkanı Ayar’ı kral ilan eden sözde yazar siyasetçilere racon kesiyor - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

AKP il başkanı Ayar’ı kral ilan eden sözde yazar siyasetçilere racon kesiyor

Bu haber 23 Kasım 2023 - 18:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.
AKP il başkanı Ayar’ı kral ilan eden sözde yazar siyasetçilere racon kesiyor

AKP il başkanı Ayar’ı kral ilan eden sözde yazar siyasetçilere racon kesiyor.

Yerel bir haber portalında yazılar yazan kendi ifadesiyle “ben gazetecilikten anlamam yazarım” diyen sözde bu yazar yazdığı en son yazıda AKP Rize il başkanı Hikmet Ayar’ın Rize’de hem AKP örgütlerinin hem de devletin bürokrasisini yöneten yönlendiren tek isim yani kısaca kralıdır diye yazdı.

Bu sözde yazarın yazısını Kuzeyteve haber sayfalarına yayınlamadan önce kendisine özelden “bu yazının etik olmadığını çünkü burada hem siyasi parti başkanlarını tehdit ettiğini hem de ilin valisi ile emniyet müdürünü Ayar’ın talimatları doğrultusunda çalışmalar yaptığını söylüyorsunuz” şeklinde uyarımıza rağmen,

“siz benim yazımı girin size ne” ifadelerinin ardından bahse konu yazıyı portalımızda ki köşesine koyarak yayınladık.

Yayınlanan bu yazının ardından (ismi bizlerde saklı) birçok okur ve bazı AKP’li yurttaş ile bazı siyasi parti temsilcisi bizlere “bu nasıl bir anlayış bu, Rize’yi tek bir adam mı (Hikmet Ayar) yönetiyor. Bir ilin valisi ve emniyet müdürü Ayar’ın talimatı olmadan çalışma yapmayacak mı? Bu ilin bürokratlarını beğenmeyen Ayar hemen görevden nasıl alıyor? Bu ilin AKP’li vekilleri yok mu?” Vs. vs gibi sorular yönelterek tepkilerini dile getirdiler.

Okurlarımızın bu hassasiyeti sonrası sözde yazarın yazısını yeniden analiz yapmamıza neden oldu.

Yazının başından sonuna kadar Rize’de yeni bir kralın ve tek adamın bütün Devlet vs kuramlarını talimatla yönettiğini talimatlarına uymayanları görevden aldığını (SGK müdürü Bakırcı örneği) kendisine karşı çıkan herkesi ilin vekillerine dahi sormadan görevden alıp istediği yere sürgün eden bir yeni krala övgüler dolu yazı olduğunu gördük.

Yazıda geçmiş AKP il yönetimini küçümseyen şu cümleler yazarın krala ne derece bağlı olduğunu ilk başta ortaya koyuyor.

Sözde yazar “Tarafsız objektif olarak geçmişi ve günümüzdeki iktidar partisinin Rize’deki uygulamalarını takip edenler, iktidar partisinin geçmiş yönetim uygulamalarından arınmış, daha çok insan odaklı sokağın sesine kulak veren, vatandaşın isteklerine dönük uygulamalara gidildiğini görünüyor”

YAĞCILIK YALAKALIK BÖYLE BİR ŞEY

Görüldüğü gibi AKP son yönetimi dediği ve eleştirdiği İshak Alim başkanlığındaki yönetimi bu sözde yazar ele avuca sığdırmaz hep övgü ile bahseder ne derece çalışkan bir yönetim anlayışına sahip olduğunu yazar dururdu.

İşte yağcılık yalakalık böyle bir şey gidene ağam gelene paşam diyerek varlığını sürdürmeye sözde yazarlık yapan hatsızlardan beklenecek şey bu olsa gerek. Eski il başkanı İshak Alim bu hadsiz yazarın yazısını okuduğunda acaba ne düşünmüştür?

YENİ EMNİYET MÜDÜRÜ GELDİ ESKİYİ ELEŞTİRMEYE BAŞLADI

Sözde yazar devam ediyor “Okullar bölgesindeki güvenliğin, torbacılarla mücadelenin, şehrin belli noktalarında asayiş uygulamalarının, kaçakçılık ile silah imalathanelerine aman verilenmemesi, geçmişte konuşulan bugün ise haber manşetlerine taşınan bu gibi yasa dışı işlerle uğraşanların üzerine kararlılıkla gidilmesi, bir anlayışın, sokağa ailelerin sesine kulak veren yönetim anlayışın sonucudur.”

Çok garip bir değerlendirme. Eski emniyet müdürü ile yakın poz vermek için sabırsızca görüşme talep eden sözde yazar, o tarihlerde Rize’de yapılan çalışmaların memnuniyet verici olduğunu yazıp duruyordu en azından seslendiriyordu da.

ESKİ MÜDÜR VE VALİ ÖDÜLLENDİRİLDİ ARKALARINDAN ATIP TUTUYOR

Şimdi ne değişti de geçmiş de görev yapan emniyet müdürünü yok sayıp hiçbir şey yapmamış gibi yeni gelen emniyet müdürünün bu eksiği tamamladığını işin daha vahimi ise, bu çalışmayı Rize’nin kralı istediği için hayata geçmiş olduğunu ifade etmesidir.

Sözde yazar, Rize gibi küçük bir ilden çok daha büyük bir ile görevlendirilen bir anlamda ödüllendirilen eski emniyet müdürü ile yine Rize’den daha büyük bir ile ödüllendirilip gönderilen ilin eski valisinin arkasından şimdi utanmadan çalışma yapmadı diye saldırıyor.

Demek ki yeni emniyet müdürü de başka bir ile gittiğinde yenisi geldiğinde neleri yazacağını bugünden görmek mümkün.

VALİNİN ÇALIŞMALARININ TALİMATINI KRAL VERDİ

Yetmedi sözde yazar ilin valisini de yok saydığı yazısında “Turizm, Spor, Uyuşturucu ile mücadele ve yatırımlar başlığı ile çalıştaylar düzenleyen, şehrin iktisadi, sosyal, kültürel, spor alanlarında geleceğin Rize’sinin yol haritasını belirleyen çalışmalarda bulunan, kısa zamanda vatandaşın sevgisini kazanan Valisini bu şehre kazandıran yine siyasi irade yönetim anlayışının dokunuşlarıdır.”

Yok artık. İlin emniyet müdürü ilin bürokratları yetmedi ilin valisinin sahibi sorumlusu, Cumhurbaşkanı, içişleri bakanlığı hükümet ve bakanlar değil Rize’nin tek adamı yani kralının emrindedir.

Nerede görülmüş bir ilin valisi ve emniyet müdürünün bir siyasi partinin il başkanlığından talimat alarak görev yaptığı.

Bu sözde yazar hızını alamadı devam etti yazısına;

Bir cenaze törenine beraber giderken kendisine AKP il başkanı Ayar’ın kurum amirlerini ayar etmeye çalıştığını emirlerini yerine getirmediği iddia edilen şu, şu isimlerin görevden alınması için baskı oluşturduğunu aktardık.

Bu durumu fırsat bilen biat ettiği kralından aldığı bazı bilgilerle şu cümleleri kurdu;

“Halkın isteklerini umursamayan, şehrin gelişim vizyonuna ayak uyduramayan, kurumlarında (atandığı) il Müdürü oldukları günden günümüze, şehre ve kurumuna hiçbir bir katkısı olamayanlarında görevlerinden Kısa zamanda alınacağı ve alındığını da umarım görülüyor görülecektir de.” Ardından SGK il müdürü Bakırcı görevden alındı.

Sözde yazar adeta bir tetikçi. Kralı söylüyor o yazıyor bürokratlara gözdağı veriyor.

Yazar tetikçiliğinde biat kültürüne o derece ileri gidiyor ki AKP örgütlerinin Rize’li yurttaşların büyük tepki gösterdiği ancak reis Erdoğan uygun gördüğü için AKP il başkanlığına atanan Hikmet Ayar’ı yere göğe sığdıramıyor.

Yalakalığın bir meslek olduğu gerçeğinden yola çıkarsak bu mesleğin içine eden yazarlarında her geçen gün çoğaldığını görüyoruz.

KRAL HİKMET HERKESE GÖREVİNDEN EL ÇEKTİRİYOR

AKP’nin Rize milletvekillerini il başkanın altında dahi görmeyen onları hiçbir alanda değerlendirme ihtiyacı dahi görmeyen yazar;

“il Başkanı Hikmet Ayar’ı Başkanlık süresi boyunca yakinen takıp ediyorum. Gerek basınla yaptığı toplantılarda ki konuşmaları yaklaşımı, basın mensuplarının sorularına verdiği cevaplar, samimi içten kelimeleri evirip çevirmeden ve aynı zamanda orta yuvarlakta top döndürmeden cevaplarını çekinmeden direk söylemesi takdire şayandır.

Bu profil görüntüsü az sayıda olsa da muhalif gazetecilerinde takdirini alıyor. “Kim bu muhalif gazeteciler bu belli değil” Bu meyanda AYAR, kokuşmuş metal yorgunu halkın sorunlarından bi haber kendi dünyasındaki amirleri müdürleri süreç içinde ya el çektirtiyor, tayin yaptırıyor ya da kısa bir süreç içerisinde görevden el çektirecek. Bekleyiniz.

UTANMADAN YARATTIĞI KRALDAN RICACI OLUYOR

Kısacası göreve geldiğinden beri AKP’ye bir vekil kaybettiren yurttaşları, emekçileri, esnafı, çiftçiyi açıklamaları ve uygulamalarıyla ayar eden il başkanı Ayar’ın Rize’nin tek kralı olduğunu şu cümlelerle bir kez daha ispatlamaya çalışıyor ve bununda çok doğal olduğunu ifade ediyor ve reise uygun müdürler amirler ataması yapması için yarattığı kraldan utanmadan yalvar yakararak rica ediyor.

Yazar “Çok doğaldır ki: Şehirdeki kurumların il müdürlüklerinin yetersiz yöneticilerin yönetim biçimi acemilik veya iş bilmezliklerinden ötürü halk tarafından yapılan eleştiriler nasıl ki AK Parti il Başkanı na ve yönetimine yazıyorsa, Yeni atamalardan sonra, kurumların başarıları halkın sorunlarına çözüm odaklı çalışmaları, şehrin sosyal ekonomik kültürel sportif asayişi yatırım başarıları da AK parti il Başkanı ve yönetimine yazacaktır.”

Adeta akıl tutulması ne yazdığını anlamayan bir yazar.

(İlin valisi ve ona bağlı kuramların devletin hiyerarşik yapısı içinde yasalar çerçevesinde yapması zorunlu çalışmaların hiçbirinin kralın emri yoksa önemi yok)

LÜTFEN AYAR RICA EDİYORUM 

Kurumlarda yeni yüzler amirler il müdürleri kısa zamanda göreceğiz öyle anlaşılıyor. Lütfen Sayın AYAR, onun adamı bunun kefili diye kurumlara müdürler atamayın. Kurumlarda çalıştığı sürelerinde siyaset ve seçim çalışmaları yapanları, her ne olursa olsun siyasetçilere brifing verenleri kurumlara atamayın. Sakın başkan şu yanlışa da düşmeyin. Bu kutsal Şehir aşk yaşayanların, hayasızların, utanmazlar in namussuzlar in görev yapacağı şehir hiç değildir. Sayın başkan, Cumhuriyetin ikinci yüzyılın a girerken, atanacak il müdürleri Cumhurbaşkanımıza yakışır, Sayın Valimiz ve Emniyet Müdürümüz gibi kısa zamanda halkın gönlüne taht kurmuş il müdürleri olsun.”

 Yazar, adeta aba altından sopa gösteriyor.

Bir yandan vali ve müdürleri kralın nasıl yönettiğini anlatıyor diğer yandan onlara yalakalık olsun diye selam çakıyor. Yani “yerseniz” demek istiyor.

Yazar, ahlaktan bahsederken ak saçlı yanı görevinin sonuna gelmiş Rizelileri de unutmuyor;

“Binaen, Gurbette görev yapan memleket hasreti çeken, saçları başarıları doğrultusunda ağırmış veya dökülen bürokratları da ilimize hizmet noktasında kazandırın. LÜTFEN…

Bu sözde biatçı, yıkama, yağlamacı yazar o derece ileri gitti ki Kralına güvenerek diğer siyasi parti temsilcileri nede racon kesmekten geri durmadı.

Sözde yazar “Herkes edebiyle aklını başına alsın, bu şehri bu halkı dert edenler ayakta kalacak. Siyasetçiler sizlerde akıllı olun”

KRAL VE YALAKALAR GİDECEK

Bizde buradan sözde yıkamacı yazara diyoruz ki “kralına fazla güvenme, bu şehri seven kendisine dert eden gazeteciler her zaman ayakta kalacak yalakalar ve kralları yok olup gidecekler” Tarih bunu her dönem göstermiştir.

Not.Bahse konu yazarın kullandığı tekçi işbirlikçi gazetecilik yazarlık etik kurallarına aykırı kullandığı dileden dolayı yazılarına son verilmişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA