AKP MECLİS ÜYESİ“MHP DEN ADAY GÖSTERİLMESİNİ İÇİME SİNDİREMEDİM” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

AKP MECLİS ÜYESİ“MHP DEN ADAY GÖSTERİLMESİNİ İÇİME SİNDİREMEDİM”

Bu haber 06 Nisan 2022 - 16:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.
AKP MECLİS ÜYESİ“MHP DEN ADAY GÖSTERİLMESİNİ İÇİME SİNDİREMEDİM”

AKP’li Pazar Belediyesi nisan ayı meclis toplantısında meclis encümenleri seçimi yapıldı. AKP grubunun gösterdiği AKP ve MHP li adaylar seçimi kaybetti. AKP grubunun aday göstermediği AKP li meclis üyesi partisinin Grup kararına karşı çıkarak aday oldu seçimi kazandı yaşananlara sert tepki gösterdi.

“AKP KURUCUSUYUM MHP Lİ ADAY GÖSTERİLMESİNE ÇILDIRDIM”

GENÇAĞA KARAFAZLI-

RİZE-Rize’nin Pazar ilçe AKP li Belediyesi nisan ayı meclis toplantısında yapılan üç kişilik encümen üyeliği seçimlerinde AKP’li meclis üyelerinin adayı seçimi kaybetmesi tartışmalara neden oldu.

AKP’nin Pazar belediyesi meclisteki çoğunluğuna rağmen gösterdiği AKP li adaya karşı Grup toplantısına çağrılmadığı için tepki gösteren ve aday olan AKP li diğer meclis üyesi İlhami Günaydın millet ittifakının desteğini alarak seçimi kazandı.

Yapılan encümen seçimlerinin ardından yapılan imar komisyonu seçimlerinde de AKP’nin gösterdiği adaya karşı aday olan AKP meclis üyesi İlhami Günaydın burada da seçimi kazanan isim oldu.

Seçim sonuçları sonrası Rize ve Pazar ilçesi AKP teşkilatlarında tartışmalar yaşandığı öğrenildi.

Dün AKP li Pazar belediyesi Belediye meclisinde 2 kişinin seçileceği encümen toplantısı seçimi yapıldı. AKP grubu seçimde … aday gösterdi. Bu duruma AKP kurucusu ve eski ilçe başkanı belediye meclis üyesi İlhami Günaydın tepki gösterdi ardından encümen üyeliğine aday olduğunu açıkladı.

Yapılan oylama sonrası 2 adayda eşit oy aldı (6 şer oy). Adayların eşit oy almasının ardından kura çekimi yapıldı ve kurada AKP grubunun gösterdiği aday değil Grup toplantısına çağrılmayan ve tepki gösteren AKP li İlhami günaydın İLE CHP adayı Hasan Telatar kazandı.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından belediye imar komisyonu seçimi yapıldı bu seçimde de aday gösterilmeyen İlhami Günaydın tepki göstererek imar komisyonuna da aday oldu. Oylama sonucu CHP li üye ile beraber imar komisyonu üyeliğine seçildi.

AKP grubunun aldığı kararlara neden karşı çıktığı sorusuna AKP meclis üyesi İlhami Günaydın, partisinin neferi olduğunu ancak partisinin içerisinde sızan partili görünen bazılarının oyun içerisinde olduğunu ifade ederek şunları söyledi;

“BENİM TEŞKİLATIM TOPLANTI YAPIYOR BENİ ÇAĞIRMIYOR ŞOK OLDUM”

“Ben AKP’nin kurucularından ve eski Pazar ilçe başkanıyım. Seçim dün oldu. Bu konuyu spekülatif yapmayalım Şunu söyleyelim gerçi ben ne konuştuğunu bilen insanım. Benim durduğum yerde bellidir ben yine reisimin arkasındayım. Ama maalesef partinin içerisine sızan partili görünüp de sızanlar hep bize oyun içerisinde oldular.

Bizim gıyabımızda ben bir AKP meclis üyesi olarak, Buna rağmen benim teşkilatım beni toplantıya çağırmıyor ve farklı isimleri gündeme getiriyorlar”

“BENİ DEĞİL MHP Lİ İSMİ ADAY EDİYORLAR”

Burada ben bu partinin kurucusuyum AKP ilçe başkanlığı yapmış. Grup toplantısına çağırılmıyorum grubumun dışında bunlar kendi aralarında karar alıyor ve tutuyor işte bizim adayımız cumhur ittifakından diyerek MHP’nin adayını gösteriyorlar birini de kendilerinin gösterdiği diğer AKP li arkadaşın isimlerini yazıyorlar ve beni böyle dışlıyorlar. Ben şok oldum o zaman dedim beni de yazın ben de adayım dedim ama yazmadılar.”

“GRUP TOPLANTISINA ÇAĞRILMADIĞIM İÇİN ÇİLEDEN ÇIKTIM”

Grup toplantılarına çağrılmaması karşısında çileden çıktığını dile getiren Günaydın;

“AKP’nin iki tane encümeni direk alması gereken bir pozisyonda iken tutup da bir tanesini MHP li ismi yazmaları ve beni ekarte etmeleri benim dışımda grup toplantısını yapmaları beni gruba çağırmamaları beni direk çileden çıkardı ve yapmam gerekeni yaptım. Ben yine ak parti adayıyım. Onurlarını kurtardım ve ak partinin meclis üyesi olarak ordayım yine encümeni olarak. Ama yapılan yanlıştı ben o yanlışa dur demek için yanlış olduğunu yüzlerine okumak için şey yaptım aday olduğumu açıkladım ve netice olarak da kuradan çıktım. Diğer arkadaş ise  CHP’den Hasan Telatar. seçimi aldı.”

“MHP DEN ADAY GÖSTERİLMESİNİ İÇİME SİNDİREMEDİM”

Sadece partisinin yaptığı yanlışın hesabını sormak ve MHP’den aday gösterilmesini içine sindiremediğini söyleyen Günaydın;

Ben sadece partime olan yanlışların hesabını sormak için aday oldum. Benim olduğum bir ortamda MHP üyesini aday göstermeleri içime sinmedi. Yani ben çağırılmadım toplantıya mesele bu yani.

Seçimde 12 meclis üyesi oy kullanıyor. Herkes altışar oy aldı kura sonucu ben kazandım. İmar komisyonunda da yine ben seçildim. İmar komisyonunda da vardı seçim orda da aday oldum orda da seçildim. .

Burada yapılan yanlıştı bunlar kendini AKP li olarak görenler maalesef farklı oyunlar içerisinde oldukları için oyunlarını bozmak için bende aday oldum ve kazandım”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş