betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

AKP RİZE İL BAŞKANI ALİM SOKAK KEDİSİNİ HEDEF GÖSTERDİ

  Rize – AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim Sokak Kedisi Youtube kanalı imtiyaz sahibi ÇGD Rize şube başkan yardımcısı Gazeteci Ebru Uzun’u hedef göstererek ‘’ Sokakları biz basmalıyız’’..

AKP RİZE İL BAŞKANI ALİM SOKAK KEDİSİNİ HEDEF GÖSTERDİ
Son Güncelleme: Whatsapp

 

Rize – AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim Sokak Kedisi Youtube kanalı imtiyaz sahibi ÇGD Rize şube başkan yardımcısı Gazeteci Ebru Uzun’u hedef göstererek ‘’ Sokakları biz basmalıyız’’

Gençağa Karafazlı

“AKP RİZE İL BAŞKANI ALİM SOKAK KEDİSİNİ HEDEF GÖSTERDİ”

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı, Rize Kültür Merkezinde Ekim Ayı Danışma Meclis toplantısını gerçekleştirdi

‘’SOKAKLARI  BİZ BASMALIYIZ’’

Toplantıda söz alan Alim, yaptığı sokak röportajları ile gündem olan Sokak Kedisi Youtube kanalı imtiyaz sahibi, Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Rize Şube Başkan Yardımcısı Ebru Uzun’u hedef göstererek’’ Yok Sokak Kedisi, yok sokak kaplumbağası bilmem osu busu bu tarz isimler altında algı operasyonu yapmaya çalışanları görüyoruz. Sokakta biz basmamız lazım’’ Dedi

“YÜZ BİN KİŞİLİK BİR AİLEYİZ”

İl başkanı Alim büyük bir teşkilata sahip olduklarını ama pasif kaldıklarını belirterek ’Yüz bin kişilik büyük bir aileyiz. Biz eğer bir olursak, tek yumruk olursak sokakta hiç kimse algı operasyonlarına bizi kurban edemez.”

“SOKAKLARI BİZ BASMALIYIZ”

Bulundukları ortamda ağırlıklarını hissettirtemediklerini kaydeden Alim konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Yok Sokak Kedisi, yok sokak kaplumbağası bilmem osu busu bu tarz isimler altında algı operasyonu yapmaya çalışanları görüyoruz. Çıkıp ticareti, hali vakti yerinde olan, villası olabilecek adamlar çıkıp ipe sapa gelmez sözler sarf ediyorlar.

Biz ne yapıyoruz? Sokakta biz basmamız lazım. Daha ağır olmamız lazım. Olduğumuz ortamda ağırlığımız hissettirmemiz lazım. Pasif olmamamız lazım. Şu anda teşkilatlarımız maalesef pasifiz, daha erken davranmalıyız ‘’

SOKAK KEDİSİ ROPORTAJLARIYLA AKP’LİLEİRN TEPKİSİNİ ÇEKİYOR”

Sokak kedisi adlı youtube kanalının imtiyaz sahibi olan Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Rize şube başkan yardımcısı olan Ebru Uzun, özellikle Rize’de yaptığı sokak röportajlarıyla gündem oluşturmuştu.

Sokak kedisi bir röportajında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın köylüsünün hükümetin ekonomik politikalarını eleştirdiği, Pazar ilçesinde ise bir vatandaşın “köpeğe oy veririm bunlara oy vermem” dediği için gözaltına alınmıştı. ⬇️

Ebru Uzun yayınladığı bu röportajları nedeniyle halkı hükümete karşı kışkırttığı gerekçesiyle polis tarafından gözaltına alınmış savcılık talimatı doğrultusunda ifadesi alınmış serbest bırakılmıştı.

Sokak kedisi Ege ve Akdeniz bölgelerin de yaşanan orman yangınları ve son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maaşına yaptığı zamlar ve Doların yükselişi ile ilgili bir çok ilde vatandaşlarla röportajlar yayınlayarak gündem oluşturmuştu.

“ÇGD AKP’Lİ BAŞKANNIN AÇIKLAMALARINA TEPKİ GÖSTERDİ”

Sokak kedisi Youtube kanalının imtiyaz sahibi Ebru Uzun’a yönelik tepki gösteren AKP Rize il başkanı İshak Alim’e Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Rize şube başkanı Gençağa Karafazlı, AKP’li yöneticiler hükümetin ekonomik politikalarını eleştiren ve bunları yayınlayan gazetecileri her ilde benzeri tehditlerle susturmaya çalıştığını öne sürerek; “AKP’li parti yöneticilerinin bu tehditleri ilk değil. Artık bunlara alıştık. Halkın sesini kısmak için gazetecileri tehdit etmeyi ilke edindiler. Bugün cezaevlerinde 150 gazetecinin bulunması ve yüzlerce gazeteciye çeşitli hapis cezalarının istendiği davaların açılması AKP iktidarının ülkede düşünce ve ifade özgürlüğünün ne durumda olduğunun açık bir göstergesidir.

Derneğimizin başkan yardımcısı Ebru Uzun halkın haber alma ve yayma hakkını savunmaya devam edecek. Basın özgürlüğüne yönelik AKP’li başkanın bu tehdit içerikli açıklamalarını şiddetle kınıyoruz ve Gazeteci meslektaşımızın her koşulda yanında olduğumuzu ifade ediyoruz”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.