AKP RİZE İL BAŞKANI AYAR YURTTAŞLARI AYAR ETMEYE ÇALIŞIYOR ANCAK BAŞARAMIYOR..! - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

AKP RİZE İL BAŞKANI AYAR YURTTAŞLARI AYAR ETMEYE ÇALIŞIYOR ANCAK BAŞARAMIYOR..!

Bu haber 03 Ağustos 2023 - 19:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.
AKP RİZE İL BAŞKANI AYAR YURTTAŞLARI AYAR ETMEYE ÇALIŞIYOR ANCAK BAŞARAMIYOR..!

Rize’de görev yapan bir grup yerel basın mensubuyla önceki gün AKP il başkanlığında bir araya gelen İl Başkanı Ayar partisinin her gün yaptığı zam yağmurundan inleyen yurttaşların sorunlarıyla ilgili tek bir söz söylemediği basın toplantısında “Ortak paydamız Rize. Rize hepimizin paydaşlarla beraber Rize için en iyi olan neyse onun için çalışacağız basınımızda bizim paydaşlarımızdan biridir.” İfadelerini kullanması dikkat çekti.

“YURTTAŞLARIN ELEŞTİRİSİNDEN KORKAN AYAR SOSYAL MEDYA HESAPLARINI YORUMA KAPATTI”

Kendisine soru soracak basın mensuplarını toplantılarına çağırmayan, sosyal medya hesaplarından yurttaşların kendisine yorum yapmasını engelleyen il başkanı Hikmet Ayar, 14 Mayıs 2023 genel seçimlerinde 23 yıl sonra partisini Rize de hezimete uğratan başkan olduğunu unutturmak için yurttaşları ayar etmeye devam ediyor.

“AYAR’IN ANTİ DEMOKRATİK TUTUMU AKP’NİN 1 VEKİL KAYBETMESİNE SEBEP OLDU”

Düzenlediği basın toplantısındaMilletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimine değinen İl Başkanı Hikmet Ayar, Erdoğan’a yaşattığı mahcubiyeti yok sayarak seçimlerde aldıkları sonucun hayırlı olduğunu ifade etmesi dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 23 yıl boyunca seçimleri galip bitirdiği memleketi Rize de Ayar’ın il başkanlığı, parti içerisinde ki sekter turumu, iktidar gücüne güvenerek devlet bürokrasisine yönelik baskı ve tehdit iddiaları sonrası Erdoğan’ın sayesinde her seçimde Rize’den 3 milletvekili alan AKP 46 yıl sonra Ayar’ın anti demokratik tutumu sonrası 1 milletvekilini CHP ye kaptırmasına neden oldu.

“ÇAYKUR İŞÇİLERİNDEN, MİNÜBÜSÇÜLERDEN KAÇIYOR HALKIN ARASINDA OLDUĞUNU İDDİA EDİYOR”

“Milletvekillerimiz Belediye Başkanlarımız meclis üyelerimiz teşkilatımız hep beraber köy köy mahalle mahalle sokak sokak halkımızın arasındayız. Rize’mizin yönetim paydaşları olan STK’larımızı ziyaret ediyoruz. Kuruluşumuzdan günümüze kadar partimizin çeşitli kademelerinde görev almış arkadaşlarımızla bir arya geliyoruz. Bütün unsurlarımızla beraber hep beraber sahadayız” diyen Ayar seçimler sonrası ne kadro isteyen mevsimlik Çaykur işçileri ne de taşıma ücretlerine zam isteyen minibüsçülerinin ne de çarşı pazarda zamlardan yakınan yurttaşların yanında bir gün dahi gözükmedi. Geçmişte her cenaze evinde boy gösteren Ayar, artık cenaze namazlarının kılındığı alanlardan kaçıyor.

“YURTTAŞLARI AYAR ETMEYE ÇALIŞIRKEN ERDOĞAN’NIN ÇALIŞMAALRINI ÖRNEK VERİYOR”

Her konuşmasında yurttaşların sorunlarından ve taleplerinden uzak konularda açıklama yapan Ayar ‘ın toplumsal karşılığı olmadığını anladığı durumlarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çalışmalarında örnekler vererek yurttaşları ayar etmeye çalışması dikkat çekiyor. 2022’de başlatılan “Şehir Buluşmaları” programının devam edeceğini açıklayan İl Başkanı Ayar “Cumhurbaşkanımız Ağustos ortalarından sonra veya en geç ay sonunda ilimize ziyaretlerini gerçekleştirmiş olacak” sözleriyle kendince yurttaşları ayar ettiğini sanıyor. Rize’ye hizmet veren kamu kurum ve özelleştirilmiş kurum yetkilileriyle bir araya geldiğini dile getiren Başkan Hikmet Ayar, Devlette görevli müdür, amir ve bürokratlara yönelik baskılarından hiç söz etmemesi her kesime ne derece ayar çekmeye çalıştığının açık bir göstergesi.

    “MUHALEFET PARTİLERİN AFİŞLERİNİ YIRTIP ATTIRTAN AYAR MUHALEFETE DE AYAR ÇEKİYOR”

Türkiye Yüzyılı vizyonunun boş bir söylem olmadığının altını çizen İl Başkanı Hikmet Ayar “Artık değişen Dünya konjonktüründe sadece hizmet sunmak yetmiyor. Hizmeti en verimli şekilde sunmakla hizmetin kalitesini artırmak gerekiyor. Biz bunu uygulamada çok gördük. Hepimiz zaman zaman eksikliğini yaşadık bizim önceliğimiz Rize. Hem Cumhur ortaklarımızla hem muhalefet partileriyle iletişimimizi daha fazla ilerletmek istiyoruz. Rize ortak paydasında buna ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Bizim derdimiz, önceliğimiz Rize bunun içinde yapılması gereken çalışmaları yerine getireceğiz” Diyen Ayar daha dün seçimlerde muhalefet parti bayrak ve afişlerini, muhalefet parti liderlerinin posterlerini asıldığı yerlerden gece gündüz yırtıp sokak ortasında, ırmak ve caddelere atılması talimatlarını verdiğini unutmuş olacak ki şimdi de çıkıp muhalefet partileri ile ortak çalışmalar içerisinde olacağını açıklayarak kendince muhalefete ayar çekmeye çalışıyor.

AKP il başkanı Hikmet Ayar’ın Rize’de 23 yılın ardından AKP ye yaşattığı hezimeti unutturmak isteyen Hikmet Ayar’ın yurttaşları ayar etme çabasının sonuçsuz kaldığı gerçekleştirdiği basın toplantısında bir kez daha ortaya çıktı. Rize halkı, Devletin kurumlarını baskı altına almaya çalışan, bürokratlara iktidar olmanın gücünü göstermeye çalışan ve her yaptığı açıklama ile halktan biraz daha uzaklaştığı ortaya çıkan Ayar’ın kadrolarıyla beraber bir an önce görevden uzaklaşmasını istiyor, ayar çekme numarasını artık Rize halkı yemiyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş