AKP RİZE’DE GÜÇ KAYBEDİNCE ALGI OPERASYONUNA BAŞLADI - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

AKP RİZE’DE GÜÇ KAYBEDİNCE ALGI OPERASYONUNA BAŞLADI

Bu haber 08 Mayıs 2023 - 10:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.
AKP RİZE’DE GÜÇ KAYBEDİNCE ALGI OPERASYONUNA BAŞLADI

AKP RİZE’DE GÜÇ KAYBEDİNCE ALGI OPERASYONUNA BAŞLADI

14 Mayıs’ta yapılacak milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kala AKP Rize il örgütü kamuoyunda yeterli desteğin her geçen gün azaldığını görünce algı yöntemine baş vurmaya başladı.

kuzeyteve…

AKP il örgütü tarafından yandaş basına servis edilen bir haberde DEVA parti Güneysu ilçe yönetim kurulu üyeliğinden 7 ay önce istifa eden Yasın Taşçıoğlu isimli üyenin istifasını yeni bir istifa olarak duyurdu. DEVA partisi il örgütü ise “bu algı yöntemleriyle uğraşmayın mağdur ettiğiniz 210 bin çay üreticisinin ve Rizelilerin sorunlarıyla uğraşın” açıklamasıyla haberin gerçek olmadığını açıkladı.

AKP il örgütü tarafından yandaş medyaya servis edilen haberde “DEVA parti Güneysu ilçe yönetim kurulu üyesi Yasın Taşçı Partisinden istifa etti Ak Parti’ye geçti” diye aktarıldı. Peki AKP’nin kamuoyunu algı operasyonu ile etkilemek istemesinde ki bu haber gerçek mi?

AKP’nin kamuoyuna duyurduğu DEVA partisinden istifalar haberi sonrası DEVA partisinden cevap gecikmedi. Haberin temel amacının kamuoyunda Deva parti ile ilgili olumsuz algı oluşturmak olduğu belirtilen açıklamada şu görüşlere yer verildi. “Rize de bazı basın yayın organlarında yer alan “DEVA Partisi yönetiminden ayrılıp Cumhur İttifakına geçtiler” şeklindeki haberlerin bu sabah bazı basın yayın organları tarafından yayınlandığını gördük. Bu haberler gerçeği yansıtmamaktır.

“AÇIKLANAN İSİMDE BİR ÜYEMİZ YOK”

Güneysu eski yönetim Kurulu Üyemiz Yasin Taşçıoğlu istifa edip AKP ye geçmedi. Bizim ne Güneysu ilçe örgütümüzde nede Rize il örgütü yönetiminde Yasin Taşçıoğlu diye bir üyemiz yok. Yasin Taşçıoğlu parti üyeliği ve görevlerinden sağlık sorunlarını ve iş yoğunluğunu gerekçe göstererek aylar önce zaten istifa etmişti.” denildi.

“GERÇEK DİŞİ BİR AÇIKLAMA NE SİYASİ ETİK AÇISINDAN NEDE AHLAKEN DOĞRU DEĞİLDRİ”

Açıklamada “Bu gerçekler ortada dururken tam seçim öncesi böylesine gerçek dişi haberler yaptırarak kamuoyunu yanıltmak bu tür siyasi ahlak ilkelerine aykırı haberler yaptırarak kendilerine artı puan kazanmaya çalışanların; ne siyasi etik nede toplumsal ahlak kurallarına saygı göstermediklerini görüyoruz.

“AKP LİLER GERÇEĞİ KAMUOYUNA AÇIKLAMALIDIRLA”

Partimizin eski üyesi Yasin Taşçıoğlu’nun aylar önce partimiz üyeliği ve yönetim kurulu gibi tüm görevlerinden aylar önce ayrılmasına rağmen neden bugün gündeme geldiğini de eski arkadaşımızın kendi taktirine bırakıyoruz. Kendisine siyasi ve ticari hayatında da başarılar diliyoruz. Bu gerçek dişi haberi kamuoyunda algı oluşturmak için servis eden AKP’li yöneticilerinin, haberin içeriğine yönelik yalan ve yanlışları düzeltip tekrar basına vermesi kamuoyundan özür dilemelerini arzu ediyoruz.

“210 BİN ÇAY ÜRETİCİSİNİN VE RİZELİLERİN SORUNLARIYLA İLGİLENİN”

Buradan kamuoyunu yanıltarak güç gösterisi yapmaya çalışan , her geçen gün ülke genelinde olduğu gibi Rize ilinde de güç kaybeden AKP’nin yetkililerine de bir öneride bulunmak istiyoruz. Bu tür gerçek dişi olaylarla kamuoyunu algı oluşturmak gibi bilinen oyunlarınızdan vaz geçin. Bu oyunlarla uğraşacağınıza sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan2ın açıkladığı ve 210 bin çay üreticisini mağdur eden çayın fiyatını, yıllardır kadro almak için mücadele eden 9 bin mevsimlik Çaykur işçisinin kadro sorunu çözün. Rizelilerin yaşadığı ve 22 yıldır çözemediğiniz toplumsal ve ekonomik sorunları için gerçekçi bir çaba gösterin..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA