betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

AKP’li Rize Derepazarı ilçe belediyesi ekonomik kriz yaşadığı için 20 işçiyi kapıya koydu

SÜMEYYE ÇELİK (RİZE)- Rize Derepazarı ilçesi 31 Mart seçimlerinde Büyük Birlik Partisi’nde AK Parti’ye geçmişti. Belediye Başkanı Şaban Kalça, belediyenin ‘personel giderlerini karşılayamadığı’ gerekçesiyle 20 işçinin işine son verdi. AKP’li Derepazarı belediye..

AKP’li Rize Derepazarı ilçe belediyesi ekonomik kriz yaşadığı için 20 işçiyi kapıya koydu
Son Güncelleme: Whatsapp

SÜMEYYE ÇELİK

(RİZE)- Rize Derepazarı ilçesi 31 Mart seçimlerinde Büyük Birlik Partisi’nde AK Parti’ye geçmişti. Belediye Başkanı Şaban Kalça, belediyenin ‘personel giderlerini karşılayamadığı’ gerekçesiyle 20 işçinin işine son verdi.

AKP’li Derepazarı belediye başkanı Şaban Kalça, devraldıkları belediyenin borç içerisinde olduğunu personel giderlerini dahi karşılayamadıklarını öne sürerek, 20 işçinin iş akdini askıya aldığını açıkladı.

“Personel giderlerinin yüzde 30’unu bile karşılayamıyoruz”

Belediye Başkanı Şaban Kalça belediyede çalışan 20 işçinin işten çıkarılma gerekçelerini ve işçilere gönderdiği ücretsiz işten çıkarma tebligatında şu ifadeleri kullandı:

“31 Mart 2024 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucunda Belediye Başkalığı görevine geldikten sonra Belediyemizin gelir ve gider durumunu incelediğimizde geçmiş dönem Belediye Başkanımızın Belediyemizi İller Bankası A.Ş.’ye borçlanma, bir bankadan kredi çekme, piyasada borcu olan, makine parkında bulunan araçların tamamına yakınına önemli derecede masrafı olan bir belediye devralmış bulunmaktayız. Belediyemizin gelirlerine bakıldığında İller Bankası A.Ş. ve mahalli gelir olarak belediyemizin kasasına giren tutarın hiçbir yatırım yapmazsak bile personel giderlerinin yüzde 30’unu bile karşılamadığı görülmüştür. Meclis üyelerimiz ile birlikte yaptığımız istişareler sonucunda böyle bir tablo ile karşı karşıya kaldığımızı bunun altından nasıl kalkılacağı yönünde fikir birliği elde edilerek, Derepazarı Belediyesi Personel Limited Şirketi adı altında belediyemizde çalışan 37 işçimizden bir kısmının 6 ay süreliğine ücretsiz izine ayrılmalarına ve 6 ay sonra tekrar işe alınmaları noktasında fikir birliğine varılmıştır. Böylece işletme gereklerinden kaynaklanan finans darlığı nedeniyle 01.06.2024-30.11.2024 tarihleri arasında tarafınıza 6 aylık ücretsiz izin verilmiştir. 01.12.2024 tarihinde işbaşı yapılacaktır.”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.