betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

AKP’li Uçar: Bayburt İnşaat hesap vermeli

AKP döneminin gözde şirketi Bayburt İnşaat tarafından yapımını yıllardır devam eden Zonguldak-Bacakkadı arasındaki yol hala bitirilemedi. Zonguldak-Ankara Karayolu’nun 8. kilometre mevkisinde  iki noktaya fore kazık uygulaması yapan inşaatın yaptığı iş bir..

Son Güncelleme: Whatsapp

AKP döneminin gözde şirketi Bayburt İnşaat tarafından yapımını yıllardır devam eden Zonguldak-Bacakkadı arasındaki yol hala bitirilemedi.

Zonguldak-Ankara Karayolu’nun 8. kilometre mevkisinde  iki noktaya fore kazık uygulaması yapan inşaatın yaptığı iş bir türlü bitmemekle birlikte her geçen gün ayrı sorunlar yaşatıyor. Yaşanan durum kamu ihalelerinin çoğunluğunu Bayburt Gruba veren AKP’yi dahi rahatsız etti.

Toprak kaymasını durdurmak için yapılan çalışmanın sonuç vermemesi üzerine fore kazıklar toprak baskısından eğrildi ve  çatladı. Aylardır sorun çözülemedi. Yaşanan durum AKP’nin bile tepkisini çekti.

Zonguldak Pusula gazetesinin ulaştığı AKP Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, Ankara Karayolu 8.km ‘deki çalışmada fore kazıkların yer aldığı projenin yanlış yapıldığını ifade ederek sorumluların hesap vermesi gerektiğini belirtti.

‘PROJEYİ YAPANIN HESAP VERMESİ LAZIM’

Uçar, çalışmanın teknik bir çalışma olmadığını belirterek “Uzun yıllar orada bir çalışma yapıldı. Çalışmanın teknik bir çalışma olması, mühendislik çalışması olması gerekiyordu. Ne yazık ki görüyoruz ki; bunun projesini yapan ekipler yanlış yapmış. Yukarıdaki dağın baskısını, basıncını hesaplamadan böyle bir proje yapmışlar, sonuç olarak da projede bir takım sıkıntılar var. İlgililer ve yetkililer muhtemelen bununla ilgili çalışma yapacaklardır. İkincisi bu projeyi yapanın mutlaka hesap vermesi lazım. Yoksa ‘Yaptık olmadı, patladı gitti’ ile kimse hareket edemez. Bu bir kamu zararıdır. Kamu zararı konusundaki sorumlular kimse mutlaka hesap vermesi lazım” dedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.