AKSOYLU BU KEZ MAĞARA ARAŞTIRMACISI GÜNGÖR’Ü YAZDI - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

AKSOYLU BU KEZ MAĞARA ARAŞTIRMACISI GÜNGÖR’Ü YAZDI

Bu haber 28 Ekim 2021 - 20:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.
AKSOYLU BU KEZ MAĞARA ARAŞTIRMACISI GÜNGÖR’Ü YAZDI

Haber sitemizin de yazarlarından olan Recep Ali Aksoylu ,yazdığı yazılarla okurları derin yolculuklara götürmeye devam ediyor.
Aksoylu  bu kez Keşfedilmemiş Efsaneler Grup Lideri ve Mağara Araştırmacısı Hüseyin Güngör Beykoz Rizeliler Derneğinde sohbet konuğu olarak ağırladı.
Recep Ali Aksoylu Güngör ile sohbetini şu şekilde aktardı:
Konu başlığımız “BEYKOZ VE KARADENİZ’DE KAYIP UYGARLIKLAR” idi ama Hüseyin Güngör o kadar dolu bir kimlik ki, tarihimizin derinliklerine, peygamberimizin Türklüğüne kadar, eski isimlerden hareketle keşifleri nasıl tamamladıklarından tüm araştırmalarda Kuran-ı Kerimden nasıl yararlandıklarına kadar derin konulara girilince saat gecenin 10’unu geçiverdi bile.
Gecenin sürprizlerinden birini de sohbetin başlangıcında Rize’den araştırmalarıyla bir çok bilinmeze ışık tutan, araştırmacılara rehber olan komşu ablam Mahiye Morgül’le canlı bağlantı yaparak sağladık. Mahiye Morgül, kişi ve yer isimlerinden hareketle Beykoz, Karadeniz ağırlıklı harika bir tur yaptı bize. Sonrasında da Hüseyin Güngör isim ve yer adlarından araştırmalarında nasıl yararlandıklarını örnekleyerek konuyu ilerletti.
Velhasıl verimliydi, keyifliydi.
Ezber Bozan İnteraktif Sohbet
• Karadenizli kadın analar diğer adıyla amazonlar nasıl savaşı kazandı?
• Roma’yı savaşlarda yenen imparator kimdi?
• Bir gecede deli bal tuzağı ile orduları nasıl yendiler?
• Beykoz’un gizemli yer altı dünyasında neler var?
• Beykoz’un da Kız Kulesi var mi?
• Boğazdan karşıya 800 bin asker nasıl geçirilmişti?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş