Alsana 15 Temmuz ‘Ya törene katıl ya işten atıl’

 Diyarbakır’da kurum yöneticileri tarafından gönderilen mesajlarda 15 Temmuz’a katılmayanlara yasal işlem ya da görevlerine son verilme uyarısı yapıldı. 15 Temmuz darbe girişimin 1. yıldönümü nedeniyle Diyarbakır’da gerçekleştirilecek olan  anma etkinliklerine..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Diyarbakır’da kurum yöneticileri tarafından gönderilen mesajlarda 15 Temmuz’a katılmayanlara yasal işlem ya da görevlerine son verilme uyarısı yapıldı.

15 Temmuz darbe girişimin 1. yıldönümü nedeniyle Diyarbakır’da gerçekleştirilecek olan  anma etkinliklerine üniversite, Mili Eğitim Müdürlüğü ve çeşitli kurumlarda çalışanlara  katılma zorunluluğu dair mesajlar yollandı. Bazı kurumlar ise çalışanların aileleri ile katılma zorunluluğu olduğunu belirtti. Kimi kurum yöneticileri tarafından gönderilen mesajlarda ise programa katılmayanlar hakkında resmi işlem başlatılacağı ya da görevlerine son verileceği ifade edildi.

15 Temmuz Darbe Girişiminin  birinci yılında ülke genelinde düzenlenecek olan anma programının bir ayağı da Diyarbakır’da gerçekleşecek. “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” adıyla düzenlenecek olan program yarın sabah saatlerinde başlayacak. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Cumali Atilla tarafından kentte yaşayan vatandaşlara programa ilişkin mesaj gönderildi

 
 

 

Kayyum tarafından gönderilen bu mesaj, belediyede kendisi tarafından işine son verilenlere de gidince bu durum  eski çallşanların tepkisine de neden oldu. 

 

Öte yandan Diyarbakır’da bazı kurumlar çalışanlarına anma programına katılmanın zorunlu olduğu yönünde mesajlar gönderdi. Hatta sadece kurumda .çalışanlar değil, ailelerin de katılma zorunluluğu olduğu mesajlarda belirtildi. Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Hastaneler Başhekimi  Prof. Dr. Ali Kemal Kadıroğlu tarafından kurum çalışanlarına gönderilen mesajda, “Dicle Üniversitesi Rektörlüğü tarafından organize edilen 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Gazileri Anma Yürüyüşü Dicle Kent, Sıtkı Usta önünden Cumartesi günü saat 17.45’te başlanacaktır. Park Orman’a doğru yürülecektir. Tüm Dicle Üniversitesi’nin çalışanlarının aileleri ile katılması zorunludur.”

    

Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak tarafından okul ve kurumda görevli personelin yarın saat 16.30’da hükümet konağı önünde toplanması istenen mesajda gelmeyen personelin işine son verileceği ifade edildi. Bismil Devlet Hastanesi tarafından gönderilen mesajda ise anma etkinliğine katılmayanlar hakkında resmi işlem yapılacağı ifade edildi. 

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.