ARTVİN’DE SOYGUNA SON BASIN AÇIKLAMASI

 Operasyonlarla İlgili Basın Açıklamaları Artvin’de de Devam ediyor Hayati Akbaş ARTVİN-Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen operasyonların yankıları devam ediyor. Birçok ilde olduğu gibi operasyonlarla ilgili basın açıklamaları ilimizde..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Operasyonlarla İlgili Basın Açıklamaları Artvin’de de Devam ediyor

Hayati Akbaş

ARTVİN-Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen operasyonların yankıları devam ediyor.

Birçok ilde olduğu gibi operasyonlarla ilgili basın açıklamaları ilimizde de gerçekleşiyor. Artvin Halk Evleri öncülüğünde gerçekleşen basın açıklamasına 78’liler girişimi ve Eğitim Sen’de destek verdi. Ellerindeki ayakkabı kutusuyla Çok Katlı otopark önünde toplanan grup slogan atarak alkışlar ve ıslıklar eşliğinde İnönü Caddesi üzerinden Atapark önüne kadar yürüdüler. Geniş güvenlik önlemi eşliğinde Ak Parti il binası önünde toplanan grup basın açıklamasını gerçekleştirdi.

Ortak basın açıklaması Halk Evleri Başkanı Yasin Öztürk tarafından gerçekleştirildi. Öztürk yaptığı açıklamada, “Günlerdir ülkede İstanbul’da başlatılan bir operasyon ile AKP’nin yandaş ve paydaşlarına ayakkabı kutularında sunduğu nimetleri konuşuyor. Üç Bakan çocuğu, AKP ile saltanatını ilan eden Ali Ağaoğlu, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve diğer AKP yandaş ve paydaşları gözaltına alındı, ardından yayınlanan bir dizi görüntü ile AKP’nin pislikleri ortalığa saçıldı. AKP’nin iktidarlığı için oluşturulan AKP-cemaat ortaklığı, AKP’nin dershanelerin kapatılması konuşundaki kararlılığı nedeni ile sarsıldı. Sarsılan ortaklık, sözüm ona hizmet hareketinin operasyon hamlesi ile yolsuzluklar, yalanlar ve talanlar üzerine kurulu iktidarın hırsızlıkları ortalığa saçıldı. Bir hizmet hareketi lideri, iyilik meleği gibi sunulan gözü yaşlı, akıttığı her gözyaşında servetine servet katan Fetullah Gülen ise mesele kendi çıkarı olduğunda çıkarlarını nasıl savunduğunu, halkın çıkarını ise kirli pazarlıklarda hiçe saydığını bu operasyonlar bir kez daha göstermiş oldu. Cemaatin bavulunda bekleyen nice yolsuzluk dosyası, AKP ile cemaatin ortaklığı sağlanıncaya dek ortaya çıkmaya devam edecektir. Tayyip Erdoğan cephesi ise polis teşkilatında yaptığı görev değişiklikleri ile operasyonun daha fazla genişlememesi, yolsuzlukların açığa çıkmamasını sağlamaktadır. AKP-Cemaat ilişkisinin nasıl bir ortaklık olduğunu da ortaya çıkaran bu yolsuzluk operasyonu, yolsuzlukla mücadele operasyonu değil bir iktidar mücadelesidir. Gerek operasyonların yapılma amacı gerekse operasyonlar sonrası hükümet tarafından yapılan açıklamalar ve atılan adımlar operasyonlarla ne adalet yerini bulacağı ne de halkın birikimleri halkın kasasına geri koyulacağını düşünmemekteyiz. Göstermelik tutuklama ve cezalarla iktidar mücadelesi sürüp gidecek, halkın alın teri AKP baronlarının, para babalarının kaslarında, ayakkabı kutularında kalacak. Olan yine asgari ücretle veya düşük ücretle çalışıp vergi ödeyen işçinin ve memurun ya da çarşıdan, pazardan, marketten yaptığı her alış verişlerde KDV ödeyen milyonlarca insanın hakkına olacak. ABD ve Cemaat eliyle

üretilen yeni siyasete, yeni yalan-talan-zorbalık koalisyonlarını oluşturmaya dönük bir operasyona itibar etmeyeceğiz. Çünkü aynı savcılardır Deniz Feneri vurgununu örtbas eden. Aynı adalettir gezi dönemi ve sonrasında öldürülenlere dönük operasyonlar düzenlemeyen. Aynı hukuk ki dün Maraş’ta katledenlere, 19 Aralık 2000’de cezaevlerinde insanları diri diri yakanlara bugün Reyhanlı halkını katledilenlere dönük operasyon düzenlemeyen.

Biz biliyoruz ki ortaya saçılanlar bizim dana önce söylediklerimizi doğrulayan örneklerden sadece küçük bir kısmıdır. Ne mahkemelerde ne de parlamentoda halkın alın terinin hesabı sorulmayacaktır. Biz bugün ortaya çıkan yolsuzlukların sadece itiraf olarak değerlendiriyoruz. Bu nedenle hakkımızı yedirmeyeceğiz. O paralarda harç parasını ödeyemediği için çalışırken ölen nice üniversitelinin, çocuk işçilerin, taşeron şirketlerde karın tokluğuna çalışanların, her kriz ile kemer sıkan halkımızın hakkıdır. Haziran İsyanında halk kendi kaderini kendinin belirleyeceğini ilan etti. Kimseye de teslim etmeyecektir. Son sözü yine halk söyleyecektir” ifadelerine yer verildi.

Basın açıklamasının ardından grup ellerindeki kutuları ve temlisi para kasasını Ak Parti İl Başkanlığı giriş bölümündeki merdivenlere bıraktı ardından grup sessiz bir şekilde dağıldı.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.