betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Bakan Mehdi Eker’in akrabaları HDP’ye geçti

 Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in akrabaları olan Alpahan aşiretine mensup 300 kişi Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AKP) Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) geçti. HDP Milletvekili adayı Saadet Becerikli, HDP PM..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in akrabaları olan Alpahan aşiretine mensup 300 kişi Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AKP) Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) geçti.

HDP Milletvekili adayı Saadet Becerikli, HDP PM üyesi Osman Ergin, Batman eski Belediye Başkanı Necdet Atalay’ın da aralarında bulunduğu bir grup HDP’li şimdiye kadar AKP içerisinde aktif çalışma yürüten Alpahan (Maladina) aşiretinden 300 kişilik bir grup ile HDP çatısı altında bir araya gelmek için görüşmeler gerçekleştirdi.

Yapılan görüşmeler sonucunda Alpahanlar adına Selahattin Alpahan bir açıklama yaptı. Açıklamada HDP’yi destekleyeceklerini belirten Alpahan “AKP, en son Kobane’de yaşanan savaşta YPG ile IŞİD çetelerini bile bir tuttu. Kürtlere hakaretlerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Kobane düştü düşecek’ diye meydanlarda bağırdı. Bunlardan etkilenerek biz de HDP saflarında yer almaya karar verdik. Umut ediyoruz ki halen AKP’nin yanında yer alan Kürtler de doğruyu görerek HDP’nin çatısı altında toplanır. Biz de artık vekaleten verdiğimiz oylarımızı geri alacağız” dedi.
Konuşmaların ardından aile üyeleri HDP’ye geçerken, daha sonra yemek verildi.

AKP’den bir kopuş da Beşiri ilçesinden geldi.

İlçenin en büyük ve kalabalık aşireti olan Alika aşireti üyeleri de AKP’nin Kürt halkı üzerinde yürütmüş olduğu politikalar nedeniyle HDP’ye geçtiklerini duyurdu. Alika Aşireti reisi olan ve iki dönem AKP Beşiri İlçe Başkanlığı yapmış Davut Apaydın da HDP’ye geçti.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.