Bakın aileye seçmeli ders olarak ne öneriliyor..! - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Bakın aileye seçmeli ders olarak ne öneriliyor..!

Bu haber 07 Aralık 2023 - 9:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Bakın aileye seçmeli ders olarak ne öneriliyor..!

Ortaokul ve lise için hazırlanan ‘Türk sosyal hayatında aile’ seçmeli dersinin müfredatı belli oldu. Derste, aile kurmanın ‘fıtrata uygun olduğu’ öğretilecek. Ailesi yapısı hadisle işlenecek.

Cumhuriyet’ten Aytunç Ürkmez’in haberine göre; lise düzeyinde verilecek ders kapsamında “Tarihsel süreçte Türk aile yapısı” adlı bir ünite yer aldı. Aile kurmanın “fıtrata uygun olduğa” anlatılacak, ünitenin içeriğinde İslamiyet’in kabulünden sonraki dönemde aile yapısına ayet ve hadisler ışığında değinilecek.

İbni Fadlan, İbni Batuta ve Evliya Çelebi’nin eserleri ile Dede Korkut Hikâyeleri, Divânu Lügati’t-Türk, Kutadgu Bilig, Atabetü’lHakayık ve Divan-ı Hikmet olmak üzere beş eserden seçilen örnek metinlere yer verilecek. (Kaynak)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA