Bazı hizmetlerde VIP ayrıcalık olmaz

İki konu var. Birincisi 3 Şubat 2023 tarihinde Bartın Halk Gazetesi’nde yayınlanan “Ara ki bulasın danışmanı” başlıklı köşe yazım. Bu yazı yayınlandıktan bu yana geçen zaman içerisinde herhangi bir açıklama..

Bazı hizmetlerde VIP ayrıcalık olmaz
Son Güncelleme: Whatsapp

İki konu var.

Birincisi 3 Şubat 2023 tarihinde Bartın Halk Gazetesi’nde yayınlanan “Ara ki bulasın danışmanı” başlıklı köşe yazım. Bu yazı yayınlandıktan bu yana geçen zaman içerisinde herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Bu yazıda sorulan soruların yanıtı da şimdiye kadar alınmamıştır.

İkincisi 26 Ocak 2024 tarihinde Bartın Halk Gazetesi’nde yayınlanan “Bazı hizmetlerde VIP ayrıcalık olmaz” başlıklı köşe yazım.

Her iki konu için bu köşeden ilgili kurumlara gönderilmek üzere bilgi talebim olacak. Birinci konu için Bartın Üniversitesi’ne, ikinci konu için de BAKKA-Zonguldak bilgi talep isteğimi göndereceğim. Burada da sizlerle paylaşıyorum.

BARTIN ÜNİVERSİTESİ’NE

Sayın Basınla İlişkiler Yetkilisi’ne,

TOBB; 81 ile 81 akademisyen projesi ile yerel kalkınma anlayışına çok daha farklı bir vizyon getirdi.

“Akademisyenlerden beklentimiz yerel kalkınmaya yönelik proje üretmeleri. Şehrin ekonomik ve sosyal durumu ile ilgili araştırma yapmaları, şehrin potansiyelinin kullanılması için oda ve borsalarımızın AB hibe ve destekleme programlarına, kalkınma ajanslarına ve benzeri kuruluşlara yapacakları proje başvuruları için proje yazmaları ve takip etmelerini bekliyoruz. Şehirlerine ve bölgelerine daha fazla yatırım çekilmesi için yurt dışından veya il dışından gelen heyetlere kent ekonomisine ilişkin bilgi sunmalarını da istiyoruz.”

TOBB yukarıdaki gerekçeler doğrultusunda Bartın TSO’na akademisyen tahsis etmiştir. Bartın TSO’da görev yapan danışman ne kadar ücret almaktadır. Göreve başladıktan bu yana hangi projelerinin yaşama geçmesine katkı vermiştir. Ayrıca “Ara ki bulasın danışmanı” başlıklı yazıda belirtilen sorular için bilgi verilmesini rica ederim.

BAKKA-ZONGULDAK

Sayın Yetkili,

İşitme engelliler, bedensel engelliler, yaygın gelişimsel bozukluk gösteren bireyler ve zihinsel engelliler hedef gurup için Bartın Üniversitesi Engelsiz Yaşam Alanı projesi uygulaması gerçekleştirilmiştir. Bilindiği kadarı ile projenin gerçekleştirilme süresi 24 aydır. Bu süre tamamlanmıştır.

Bu projenin hem genel amaçlar hem de özel amaçlar gerekçelerinde ileri sürülen hedef gurup ile nihai yararlanıcıların ortada olmadığı gözlenmektedir. Yapılan anlaşma metinlerinde yer alan tanıtım da yapılmamıştır. Bartın yerelinde hiçbir kişi kurum veya kuruluş bir fayda sağlamamıştır. Görünen 4-5 ayrıcalıklı yararlanıcının olduğudur. Bugüne kadar çok dar bir yararlanıcı gurubuna (40-50 kişi) bir kahvaltı verilmiş (sadece bir kez) başkaca bir çalışma yapılmamıştır.

Bu proje tamamlandıysa BAKKA tarafından projeye uygunluğunun denetimi ne zaman başlayacaktır. Ayrıca bu projenin fizibilite raporu ile yönetiminde görev alanlarının kimliklerinin kamuoyu ile paylaşılması için bilgi verilmesini arz ederim.

Her iki kurumdan bilgi talebim karşılandığında, bu bilgileri sizlerle paylaşılacağını da bilmenizi isterim. Bartınlılar olarak da sizlerin de bu konuların takipçisi olmak sorumluluğumuzdur.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.