Belediye başkanı Metin’e yalakalık yapmak için yalan haber yayınladı - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Belediye başkanı Metin’e yalakalık yapmak için yalan haber yayınladı

Bu haber 21 Ocak 2024 - 13:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Belediye başkanı Metin’e yalakalık yapmak için yalan haber yayınladı

Belediye başkanı Metin’e yalakalık yapmak için yalan haber yayınladı

Şenol Öksüz

Rize belediye başkanı Rahmi Metin 3 gün önce Alipaşa mahallesinde bulunan belediyeye ait sosyal tesislerde Rize de görev yapan ulusal ve yerel basın çalışanlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Başkan Metin burada düzenlediği basın toplantısında göreve geldiği günden beri yaptığı çalışmalar ve bundan sonraki süreçte yapacağı çalışmalarla ilgili bilgiler aktardı.

Belediye işçileri, şehir içi minibüs elekçilerinin taşıma ücretleri ve Belediye ye geçici olarak alınan işçilerin ücretleri, millet bahçesi çalışmaları, TOKİ konutları ve yeni belediye blokları ile genel Trafik sorunları ile ilgili basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Yerel de sosyal medya üzerinden yayıncılık yapan bir haber portalında arada yazılar yazan kişi ise hiçbir dönem belediyenin gündeminde olmayan tramvay konusunda Başkan Metin’ e yaranacağını sandığı hayali bir proje ile alakalı “Rize merkezde raylı tramvay yapmayı düşünüyor musunuz?” Şeklinde çanak bir soru yöneltti.

“TRAMVAY PROJESİ RİZE İÇİN EKONOMİK DEĞİLDİR”

Böylesinde güncellikten uzak bir soru sorulmasına şaşıran Başkan Metin’in cevabı ise oldukça netti. Başkan Metin: “Trafik yoğunluğu yaşanan yerlerde tramvay projelerinin önemi büyüktür ancak bu projeler özellikle küçük nüfuslu şehirlerde finansal olarak sürdürülebilir değildir. Siz 1. vagonlarla 8-9 arası birinci turu attığınız zaman ondan sonra atacağınız turunuz yok. Bir de akşam geri getireceksiniz onları bu potansiyel yok. Yerel yönetimler, Ulaşım projelerini planlarken hem kısa vadeli ihtiyaçları karşılamak hem de uzun vadeli sürdürülebilirlik ve ekonomik getiri açısından dengeli bir yaklaşım benimsemelidirler. Bu bağlamda, belediye yönetimleri ulaşım stratejilerini belirlerken, hem şehir sakinlerinin ihtiyaçlarına cevap verecek hem de uzun vadeli maliyetleri göz önünde bulunduracak projeleri hayata geçirmelidir.”

“BAŞKAN METİN’ İN AÇIKLAMALARI PROVOKE ETTİ KAMUOYUNU YANILTI”

AKP nin Rize belediye başkanı ve başkan adayı Rahmi Metin’in konuyla ilgili açıklamaları bu kadar net iken tek derdi para kazanmak olan sosyal medya üzerinden maskara haberler ve reklam amaçlı yayınlar yapan, toplumsal sorunlar karşısında duyarsız, yaşanan hiç bir olumsuzluğu haber yapma cesareti gösteremeyen, temel görevi bazı bürokratları ve nemalandığı STK ile bazı iş insanlarına övgüler dizen yayınlar yapan ……. Adlı sözde haber portalı, Başkan Rahmi Metin’in açıklamalarını çarpıtarak kamuoyuna yanlış bilgiler aktararak adeta provoke etti.

Önümüzdeki yerel seçimlerde siyasi parti başkan adayları ve meclis adaylarından nasıl para kazanırım derdinde olan bu sözde haber portalı sorumluları daha önce belediye başkan adayı olmasına karşı çıktıkları Rahmi Metin’e yaranmak için onun vaat etmediği hayal ürünü olan raylı tramvay projesi varmış gibi “Rize’ye Tramvay geliyor” manşetiyle kamuoyunu yanıltan gerçek dişi bir haber yayınlayarak başkan Metin’i tam anlamıyla provoke etti.

Başkan Rahmi Metin tramvay konusunda altını çizerek gündemlerinde ve projeleri arasında böyle bir çalışmanın olmadığını ancak arkadaşlarıyla sohbet amaçlı herkes gibi kendilerinin de yer yer konuştuğu bu ciddi ve çok önemli bir konuyu gerçekmiş gibi yayınlayan ……haber portalı’nın bu asparagas haberi belediye yöneticilerini de oldukça rahatsızlık yarattığı öğrenildi.

“BENİM DERDİM HABERCİLİK DEĞİL PARA KAZANMAK”

AKP listelerinden yönetim kadrolarına yer almak için her dönem bir türlü aday gösterilmeyen bu yıkama , yağlamacı  ve biatçsı sözde gazetecinin haber …… portalın sahibinin dost meclislerinde “ benim derdim habercilik değil elemanlar kiraladım onlar ofiste oturarak ajanslardan gelen haberler ve vatandaşların gönderdiği reklam amaçlı olayları yayınlıyor para kazanıyorum derdim habercilik değil bu konuda bir iddiamda yok” diyen bu kişinin başkan Metin’in açıklamalarını çarpıtarak yalan haberler yapıp kamuoyunu manipüle ederken başkan Rahmi Metin’e yaranırım düşüncesiyle yalan haberler yayınlayarak başkan Metin’i de kamuoyu karşısında açıkça küçük düşürmesinin  basın dünyasında bir adı var “çıkarcı, yıkama, yağlamacı, yalaka”

“YIKAMA YAĞLAMA BİATÇILARI DEŞİFRE EDECEĞİZ”

Bizler her koşulda biat etmeden gerçeğin peşine koşan gazeteciler olarak kıç yalayıcılarının, yıkama yağlamacıların her türlü manipülatif yayınlarının takipçisi olacağız, bundan böyle gerçek yüzlerini her fırsatta ortaya koymaya kamuoyunu gerçek bilgilerle haberdar etmeye onların haber alma ve yayma hakkını korumaya devam edeceğiz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA