BES yöneticisi haberi olmadan AKP’YE ÜYE YAPILDI

BES Yöneticisi Bahtiyar Akıncı, “E-Devlete girince ‘Adalet ve Kalkınma Partisi Ordu Gürgentepe teşkilatı 20011/1 dönem aktif üyesiniz’ ibaresini gördüm” dedi. GENÇAĞA KARAFAZLI – Samsun Bölge Adliye Mahkemesinde teknisyen olarak görev..

BES yöneticisi haberi olmadan AKP’YE ÜYE YAPILDI
Son Güncelleme: Whatsapp

BES Yöneticisi Bahtiyar Akıncı, “E-Devlete girince ‘Adalet ve Kalkınma Partisi Ordu Gürgentepe teşkilatı 20011/1 dönem aktif üyesiniz’ ibaresini gördüm” dedi.
GENÇAĞA KARAFAZLI –
Samsun Bölge Adliye Mahkemesinde teknisyen olarak görev yapan Büro Emekçileri Sendikası (BES) Samsun Şubesi Yönetim Kurulunda Hukuk ve TİS Sekreterliği yapan Bahtiyar Akıncı, kendisinin AKP Ordu Gürgentepe Teşkilatına üye yapıldığını belirterek e-Devlet üzerinden yapılan bu sahte üyelik hakkında Cuma günü suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

Son zamanlarda KESK’e bağlı Eğitim Sen üyelerinin AKP üyeliklerinin çıktığını duyduğunu belirten Akıncı, “Bu Konuda örgütüm bizleri e-Devlet üzerinden sorgulama yapmamız için uyardı. E-Devlete girince ‘Adalet ve Kalkınma Partisi Ordu Gürgentepe teşkilatı 20011/1 dönem aktif üyesiniz’ ibaresini gördüm” dedi.

657’ye tabi devlet memurlarının herhangi bir siyasi partiye üye olmasının yasak olduğunu nüfusa kayıtlı olduğum Ordu Gürgentepe ilçesinin AKP teşkilatı önünden hiç geçmediğini, nerede olduğunu bile bilmediğini ve üye olmasının söz konusu olmadığını ifade eden Akıncı şu soruları sordu; “Bundan sonraki hayatımızda biz kimlere güveneceğiz? Gelecekte başımıza neler gelecek? Hangi gruba ve cemaate üye olacağız? Eşim ve çocuklarım bu sahte üyelikten nasıl etkilenecek? Son zamanlarda kutuplaşan kamuoyu bizi ne kadar etkileyecek? Benim TC kimlik numaramı kim, nasıl AKP Ordu Gürgentepe ilçe örgütüne verdi?”

Çağdaş bir ülkede büyük bir siyası ve hukuki skandal sayılacak bu durumun 21, yüzyılda yönetenlere yakışmadığını dile getiren Akıncı; “Bu konu ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçemizi vereceğiz. Sorumlular mutlaka ortaya çıkarılmalı, hesap vermelidir. Gelecekte çocuklarımın ve ailemin karanlık günler görmemesi için, demokrasi ve hukuk adına İçişleri ve Adalet bakanlıklarını göreve davet ediyorum” dedi.

Endişemiz büyüktür, Evimize giderken, çalışırken, sokaklarda yürürken kimlere güveneceğiz” diyen Akıncı şöyle devam etti; “Kişisel verilerin korunması kanunun ihlal edilmiş, e-Devlet üzerinden AKP Gürgentepe ilçe örgütüne şahsımı sahte üye yapanlardan şikayetçiyiz. Sahte üyeliğin peşini kesinlikle bırakmayacağız.”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.