betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Bombacıyla sohbet eden HDP’li konuştu

 Ali Ekber ŞEN – Mustafa ERCAN / MERSİN, (DHA) – HDP Mersin İl Teşkilatı’nda patlayan bombalı çiçeği getiren terörist ile sohbet eden partinin merkez Yenişehir İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Necmettin Bulut,..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Ali Ekber ŞEN – Mustafa ERCAN / MERSİN, (DHA) – HDP Mersin İl Teşkilatı’nda patlayan bombalı çiçeği getiren terörist ile sohbet eden partinin merkez Yenişehir İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Necmettin Bulut, bu kişinin çok rahat tavırlar sergilediğini belirterek, “30-35 yaşları arasındaydı. Gayet şık bir giyimi vardı. Gayet sakin biriydi” dedi.

18 Mayıs Pazartesi günü yapılan bombalı saldırılarla ilgili güvenlik güçlerinin çalışmaları devam ederken, MOBESE ve güvenlik kameraları tarafından da kaydedilen bombalı çiçeği getiren bombacıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı

‘BAŞARILAR DİLEYİP AYRILDI’

6 çocuk babası pasta ustası Necmettin Bulut, 17 Mayıs Pazar günü öğleden sonra parti il binasına ziyaret amaçlı gittiğini ve bombacıyı o zaman gördüğünü söyledi. Bombacının partiye ilk defa gelen biri olduğunu ve bu nedenle de dikkatini çektiğini belirten Bulut, o gün yaşananları şöyle anlattı: “Yeni simalar olunca partimizde dikkatimi çekti. Partili olan olmayanı tanıyoruz aşağı yukarı. Bu arkadaşı görünce biraz daha dikkatimi çekti. Yabancı yüz olunca, yabancı bir sima öbür arkadaş çiçeği teslim alırken, ben onların tanıdığını sandım. Ben onlar tanıyor diye müdahale etmedim. İl yöneticimiz vardı. Arkadaşımız o çiçeği teslim aldığında ben de orada oturup çayımı yudumluyordum. Bir baktım bu arkadaş çay ocağına yöneldi. Şahıs çay ocağına yönelince ‘Buyur kardeş, hayırdır’ dedim. ‘Ya bizim çaycı nerede?’ dedi. Böyle samimi bir şekilde gayet sakin, sanki yıllardır bizimle beraber yaşıyormuş gibi bir tavır sergiledi. ‘Kardeş çaycı yok, buyur’ dedim. ‘Çaycıya bir laptop getirecektim, onun için geldim’ dedi. Ben de ‘Çaycı yok, bugün pazar’ dedim. O da ‘Tamam, o zaman ben yarın gelir görüşürüm, selam söyleyin’ dedi. ‘O zaman buyurun oturun bir çay ikram edeyim’ dedim. ‘Tamam olur, bir çay alayım’ dedi. Çayı da içti. Çay içtikten sonra da samimi bir şekilde tokalaştık. ‘Hadi Allahaısmarladık, başarılar diliyoruz’ diyerek binadan ayrıldı.”

‘ŞÜPHE EDİCİ BİR YANI YOKTU’

Bombacının parti binasında kaldığı sürede gayet sakin ve rahat tavırlar sergilediğini ifade eden Bulut, şöyle devam etti:

“30-35 yaşları arasındaydı. Böyle gayet şık bir giyimi vardı. Başında bir şapka vardı. Şapkayı hiç çıkarmadı. Kirli bir sakalı vardı. Gayet normaldi. Böyle yani panik yanı yoktu. Yani hiç şüphe edici bir yanını görmedim gerçekten. Hani şüphe edilebilecek bir yanı olsa müdahale edersin. En azından dersin ‘Ben bu adamdan şüphe çektim.’ Tabi ben bunlara dikkat ederken bir de arkadaşlarımın o samimiyetine güvenerek şahsı tanıdığını düşündüm. Ben de müdahale etmedim işin açıkçası, gayet sakin biriydi. Gerçekten samimi bir şekilde oturdu. Çok tuhaf yani, ben ertesi gün patlama olduktan sonra şok oldum. Yani ‘Nasıl olur da ben böyle bir şeyi fark etmedim’ diye kendi kendime sordum. Böyle gayet sakin usta bir şekilde sanki içimizde ama Kürtçe bilmiyordu. Hatta arkadaşımızın biri Kürtçe konuştu onunla Kürtçeyi bilmiyordu, arkadaşımızla Türkçe konuşuyordu. Türkçeyi de gayet güzel düzgün bir şekilde konuşuyordu yani şive değişikliği yoktu, kesinlikle bunu diyebilirim.”

‘ÇOK GÜZEL BİR ÇİÇEKTİ’

18 Mayıs Pazartesi günü büyük bir gürültüyle patlayan, parça tesirli ve zaman ayarlı olduğu öne sürülen bombanın içinde bulunduğu çiçeği de gördüğünü belirten Necmettin Bulut şunları söyledi:

“Bir saksı içindeydi. Bir de böyle rengârenk yapmıştı. HDP’nin renklerine uyum sağlamıştı. Hatta arkadaşımızın biri, ‘Ben bunu eve götürmek istiyorum’ dedi. Bende kendisine, ‘Ben karışamam istersen götür, istersen götürme’ dedim. Çiçek orada kaldı. Benden sonraki arkadaşlar da sağ olsunlar duyarlı davranmışlar. Allah’tan çiçeği dışarıya çıkarmışlar. Onun içinde dinlenme cihazı olabilirdi. Çok şükür büyük bir faciadan döndük diyebilirim. Toplu bir katliamdan kurtulduk çok şükür.”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.