‘Bu Milletin a…. koyacağız’ diyen Cengiz’suç duyurusu

 CHP gençliği, 17- 25 Aralık  yolsuzluk soruşturması sürecinde yaptığı bazı telefon konuşmalarında “millete küfrettiği” gerekçesiyle 8 bin TL tazminat ödemeye mahkum olan işadamı Mehmet Cengiz’in peşine düştü. CHP Gençlik Kolları,..

Son Güncelleme: Whatsapp

 CHP gençliği, 17- 25 Aralık  yolsuzluk soruşturması sürecinde yaptığı bazı telefon konuşmalarında “millete küfrettiği” gerekçesiyle 8 bin TL tazminat ödemeye mahkum olan işadamı Mehmet Cengiz’in peşine düştü. CHP Gençlik Kolları, Cengiz aleyhine  bugün Türkiye’nin 81 ilinde suç duyurusunda bulundu.

“CHP GENÇLİĞİ SESSİZ KALAMAZ”

Mehmet Cengiz hakkında  suçduyurusunda bulunan bir il de Samsun’du. Samsun CHP Gençlik Kolları, savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.
Gençlik Kolları Samsun İl Başkanı  Burak Bulgurcuoğlu, Adliye önünde yaptığı açıklamada , “İş adamı Mehmet Cengiz’in 25 Aralık yolsuzluk soruşturması kapsamında internet ortamındaki bir ses kaydında tabirinden utanarak telaffuz ediyorum ama ‘Bu Milletin a…. koyacağız’ demiştir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına böylesi bir hakaret ve aşağılayıcı söylemde bulunan şahsa karşı, cumhuriyetimizin ve devrimlerin kurucusu, koruyucusu olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Gençlik Kolları’nın sessiz kalması söz konusu olmamalıdır ve olmayacaktır” dedi.

“BU DAVA BİZİM DAVAMIZ”

Burak Bulgurcuoğlu, şöyle devam etti: 

“İktidar partisinin yolsuzluğunda aldığı ihale üstüne ihalelerle kendi payına düşen yolsuzluk kotasını doldurmuştur. Sterilize yolsuzluk silsilesinde Türkiye Cumhuriyeti halkını aşağılayıp kendi hegemonyalarını kurmak istemişlerdir. Bizler bu ülkenin evlatları, fertleri olarak şahsımıza yapılan böylesi bir hakaret karşısında eğilip bükülmeyecek dimdik durup hesabını soracağız. Ceplerini doldurmak için milletimizin refahını ve menfaatlerini geri planda bırakmalarına göz yummayacağız. Türkiye Cumhuriyetine hizmet eden işçinin emekçinin aşağılanmasını engelleyeceğiz. Bu dava bizim, bu dava işçinin emekçinin vatana hizmet edenlerin davasıdır. En ufak sivri bir kelimenin hakaret olarak sayıldığı bir ortamda öylesine çirkin bir söylemin gerekli cezası verilmelidir. İktidar ve yandaşlarının yaptığı alenen yolsuzluğun yozlaşmanın örneğidir ve cezası bir yerden başlamalıdır. “

İşte Samsun CHP Gençlik Kolları’nın suç duyurusu dilekçesi: 

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.