Bursa’da baz istasyonuna karşı tencere tavalı eylem

 Bursa’nın merkez Nilüfer ilçesinde baz istasyonlarının kaldırılmasını isteyen yurttaşlar, çöp bidonlarıyla yolu trafiğe kapatıp ellerinde tencere ve tavalarla eylem yaptı. Eyleme destek veren Sevinç Alver, mide kanseri olan 31 yaşındaki..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Bursa’nın merkez Nilüfer ilçesinde baz istasyonlarının kaldırılmasını isteyen yurttaşlar, çöp bidonlarıyla yolu trafiğe kapatıp ellerinde tencere ve tavalarla eylem yaptı. Eyleme destek veren Sevinç Alver, mide kanseri olan 31 yaşındaki ağabeyinin iyileşmeye başladığı günlerde, baz istasyonu kurulunca hastalığının tekrarladığını ve 4 ay içinde yaşamını yitirdiğini söyledi.

Merkez Yıldırım ilçesi Maltepe Kurtbasan Caddesi üzerinde bir yıl önce 6 katlı binaya bir GSM firması tarafından baz istasyonu kuruldu. Mahalle sakinleri, imza toplamalarına rağmen, baz istasyonunun kaldırılması için hiçbir girişimde bulunulmadığını belirterek eylem yaptı. Polisin uyarısına rağmen, caddeyi apartmanlarda kullanılan çöp kutularıyla araç trafiğine kapatan yaklaşık 100 kişi, ellerindeki tencere ve tavaları birbirine vurarak, ‘Mahallemizde baz istasyonu istemiyoruz’ diye slogan attı. 

‘AĞABEYİM KANSERDEN ÖLDÜ’

Baz istasyonu nedeniyle sağlıklarının bozulduğunu öne süren mahallelilerden Sevinç Alver, şunları söyledi: “Mide kanseri olan ağabeyim 31 yaşındaki Fatih Alver’in hastalığı düzelmeye başlamıştı. Baz istasyonu kurulduktan sonra ağabeyimin hastalığı yeniden tetikledi ve dört ay içinde öldü. Geride iki yetim çocuk bıraktı. Ağabeyimin katili baz istasyonudur. Biz ve çocuklarımız hasta olup ölmek istemiyoruz.”

Mahalle sakinleri baz istasyonunun kaldırılmaması halinde eylemlerinin devam edeceğini belirtti. 


Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.