ÇAYKUR TAKLİT VE KAÇAK ÇAYLARIN PEŞİNE DÜŞTÜ - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

ÇAYKUR TAKLİT VE KAÇAK ÇAYLARIN PEŞİNE DÜŞTÜ

Bu haber 09 Eylül 2021 - 11:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ÇAYKUR TAKLİT VE KAÇAK ÇAYLARIN PEŞİNE DÜŞTÜ

ÇAYKUR’dan sahte ve taklit çaylara karşı mücadele

Gençağa Karafazlı

Çaykur yetkilileri her yıl ülkeye kaçak yollarla yaklaşık 25 bin ton  kaçak çayın girdiğini açıklamalarının ardından , ÇAYKUR’un adını kullanarak sahte ve  taklit çayların piyasaya sürülmesine karşı harekete geçti.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü, (ÇAYKUR) sahte ve taklit çaylara karşı ülke genelinde ilgili kurumlarla iş birliği halinde mücadele yürüttüğünü açıkladı.

Çaykur, ülke genelinde bir yandan satış ve pazarlama ağını genişletme çalışmaları sürdürüken diğer yandan sahte ve taklit ürünlere karşı da mücadele yürütüyor.

Çaykur’un Bölge Müdürlüğü yetkilileri ve satış temsilcilerinin saha denetimleri sonucu Ağrı’nın Patnos ilçesinde polisin yaptığı operasyonda 1 kilogramlık paketlerde 114 adet Çaykur markalı sahte ürün ele geçirildi. Sahte ürün satışı yapan iş yeri sahibi hakkında yasal işlem başlatıldı.

Çaykur yetkilileri sahte ve taklit ürünlere karşı ülke genelinde saha denetimlerinin aralıksız devam ettirildiğini belirterek, devletin ilgili tüm kurumları ile iş birliği halinde mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği ifade edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA