“Çaykur’da lojman saltanatına son” haberlerine Çaykur’dan cevap geldi “böyle bir durum yok” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

“Çaykur’da lojman saltanatına son” haberlerine Çaykur’dan cevap geldi “böyle bir durum yok”

Bu haber 29 Eylül 2023 - 16:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.
“Çaykur’da lojman saltanatına son” haberlerine Çaykur’dan cevap geldi “böyle bir durum yok”

Çaykur “çaykur’da lojman saltanı” paylaşımını yalanladı

GENÇAĞA KARAFAZLI

Sosyal medya yayıncılığı üzerinden muhabirlik yapan Çaykur eski çalışanı emekli işçi Osman Köseoğlu önceki gün sosyal medya hesabından “ÇAYKUR’da lojman saltanatına son” şeklinde paylaşımda bulunarak lojmanların haksız hukuksuz bir şekilde hak etmeyenler tarafından kullandığını gündeme getirmişti.

Kuzeyteve haber ortaya atılan bu iddiaları muhatabı Çaykur genel müdürlüğü sorumlularına sordu.

“LOJMANLARDA SÜRESİ DOLUP OTURNA YOKTUR”

Çay işletmeleri genel müdürlüğü konuyla ilgili sorularımıza şu cevapları verdi.;

“Kurumumuz lojmanlarında süresi dolup oturan hiç kimse yoktur. Lojmanlarda oturup 5 yılı dolan çalışanlar süresi sonunda lojmandan çıkartılıyor. Buna göre; kurumuz tasarrufunda 96 lojman mevcuttur. Bu lojmanların 72 tanesi görev tahsisli ,24 tanesi ise sıra tahsisli lojmanlardır. Görev tahsisli lojmanlarda sure kısıtlaması yoktur. Lojmanlarda 5 yıl oturan süresi sonunda lojmanı boşaltıyor”

Sosyal medya üzerinden habercilik yapan eski Çaykur çalışanı Osman Köseoğlu’nun konuyla ilgili yazısının özeti ise şöyle:

ÇAYKUR’DA (LOJMAN)SALTANAT DÖNEMİNE SON!

Milyonlarca dar gelirli, Erekli’nin açlık sınırında inim inim inlediği bir ortamda, Rize’de kiraların 7.500- 10.000 TL bandında seyrettiği çarpık bir ekonomik düzende, Çaykur’un imtiyazlı sınıfındaki müdürler, amirlerin lojmanlarda bedava oturması, Rize’de şok etkisi yaparak, birçok kesim tarafından şaşkınlıkla karşılandı!

ÇAYKUR’da, %90’ı üst düzey müdür Amir Daire Başkanı imtiyazı kişilerin oturduğu ÇAYKUR lojmanlarında, yakıtları da içerisinde olmak şartıyla, 3+1 Dairelerde 1350-1500 TL arasında oturmaları,

Çaykur’un, %85 çalışanlarını oluşturan mevsimlik işçiler arasında büyük bir haksız rekabete ve hukuksuzluğa yol açmıştır!

Şöyle ki; yıllar önce Hukuksuz bir şekilde yapılan tüzük gereği, ÇAYKUR’daki lojmanlarda her yerde olduğu gibi, Çaykur’un 2.sınıf vatandaşları olarak bilinen işçilere yer verilmediği biliniyor!”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş