Cemaatçi işadamlarına gözaltı

 Ankara’nın Sincan ilçesinde Cemaat’e yakın işadamlarına yapılan operasyonda 22 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Zaman gazetesinden İzzettin Çiçek’in haberine göre, operasyona gerekçe olarak ise Sincan Belediyesi’nin 2011 yılında imar planını..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Ankara’nın Sincan ilçesinde Cemaat’e yakın işadamlarına yapılan operasyonda 22 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Zaman gazetesinden İzzettin Çiçek’in haberine göre, operasyona gerekçe olarak ise Sincan Belediyesi’nin 2011 yılında imar planını değiştirdiği bir arazı gösterildi.

Habere göre Sincan Belediyesi sınırları içerisinde bulunan bir arsayla ilgili 2002 yılından bu yana belediye meclisi kararıyla 4 defa imar değişikliği kararı verildi.

Daha önce “Dini yapı alanı olup amacı dışında kullanılamaz” şeklinde konulan şerh 2011 yılında Belediye Meclisi tarafından kaldırıldı. Belediye bu imar değişikliğinin ardından söz konusu araziyi ihaleye çıkardı. 3 katılımcının yer aldığı ihalede en yüksek bedeli veren Sincan Sanayici ve İşadamları Derneği (SİSİAD) en yüksek bedeli vererek araziyi satın aldı. 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının ardından ihaleyle ilgili Ankara Batı Cumhuriyet Savcılığınca soruşturma başlatıldı.

Dün harekete geçen Sincan Savcılığı, ihaleye girerek en yüksek bedeli veren SİSİAD yöneticileriyle ilgili gözaltı kararı verdi. 22 kişinin gözaltına alındığı operasyonda işadamlarına usulsüzlük iddiaları soruldu. İşadamlarının büyük çoğunluğunun ifadelerinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.