betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Çgd polisin gazetecilere yönelik saldırısını kınadı

TELE 1 EKİBİNE POLİS ŞİDDETİNİ KINIYORUZ Gezi olaylarının yıldönümünde İstanbul Beyoğlu’nda basın açıklaması yapmak isteyen gruba müdahale eden polislerin, olayları izleyen TELE 1 ekibine şiddet uygulamasını kınıyoruz. TMMOB binası önünde..

Çgd polisin gazetecilere yönelik saldırısını kınadı
Son Güncelleme: Whatsapp

TELE 1 EKİBİNE POLİS ŞİDDETİNİ KINIYORUZ

Gezi olaylarının yıldönümünde İstanbul Beyoğlu’nda basın açıklaması yapmak isteyen gruba müdahale eden polislerin, olayları izleyen TELE 1 ekibine şiddet uygulamasını kınıyoruz.

TMMOB binası önünde basın açıklaması için toplanan gruba biber gazıyla müdahale eden polisler, olayı canlı yayında ekrana getiren TELE 1 ekibini hedef almıştır. Polislerin büyük bir hınçla saldırdığı TELE 1 muhabiri Engin Açan ve kameraman Umutcan Yitük, diğer basın mensuplarının müdahalesine rağmen çembere alınıp yere yatırılarak tekmelenmiştir. Çeşitli yerlerinden yaralanan meslektaşlarımız, darp raporu alıp saldırıyı yapan polislerden şikâyetçi olmuştur.

Olay son derece vahimdir ve Anayasal teminat altında olan basın özgürlüğü, polis şiddetiyle engellenmeye kalkışılmıştır. Gazetecilere yönelik sistematik saldırıl ar endişe vericidir ve ürkütücü boyutlara ulaşmıştır.

Saldırı her şeyden önce meslektaşlarımızın şahsında halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkını; ifade ve basın özgürlüğünü hedef almıştır, asla kabul edilemez.

Meslektaşlarımız Erdinç Açan ve Umutcan Yitük ile TELE1’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor; gazetecileri hedef alan polis şiddetine son verilmesi için siyasi iktidarı bir kez daha göreve çağırıyoruz.

Basın Konseyi

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.