CHP adayı Topaloğlu yurttaşlara tarımsal projelerini anlattı

Topaloğlu: Tarım Projemizle Türkiye’ye Örnek Olacağız Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Rize Belediye Başkan Adayı Necati Topaloğlu, seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Topaloğlu , patisinin il genel meclisi adayı Kazım Beşikçi ..

CHP adayı Topaloğlu yurttaşlara tarımsal projelerini anlattı
Son Güncelleme: Whatsapp

Topaloğlu: Tarım Projemizle Türkiye’ye Örnek Olacağız

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Rize Belediye Başkan Adayı Necati Topaloğlu, seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Topaloğlu , patisinin il genel meclisi adayı Kazım Beşikçi  il kadın kolları başkanı Berrin Piyadeoğlu, Merkez İlçe Başkanı Ziya Karakaş ve Belediye Meclis Üyesi Adayı Mehmet Papaker ile  Taşpınar Köyünde yurttaşlarla bir araya geldi.

“KÖY KENT GÖRÜNTÜSÜ OLUŞTURMAK İÇİN PROJELERİMİZ HAZIR”

Topaloğlu burada yurttaşlarla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi aldı ardından sorunların çözümü konusunda  mücadele edeceklerini ifade etti. CHP  İl Genel Meclisi adayı Kazım Beşikçi: “Köylerimizin sorunlarını biliyoruz. Yollarımızın hendek ve kanal kısımlarından akan kontrolsüz sular, bölgede heyecanlara sebep oluyor. Bu sorunlarla ilgili çözüm odaklı  projelerimiz var ve hayata geçireceğiz. Köylerimizde ‘etek duvar’ dediğimiz projelerimizle köy kent görüntüsü oluşturacağız. Birçok köyümüzün bu tür sorunları var ve bu konuda projelerimiz hazır. Bölgede daha önce çalıştığım için bütün alana ve tecrübeye sahibim. Bilgi ve birikimimle çözüm odaklı çalışmaya varım diyerek il genel meclisi üyeliğine talip oldum.”

TARIMSAL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Belediye başkan adayı Necati  Topaloğlu ise köylülere ve çiftçilere seslenerek belediye başkanlığı döneminde tarım reformu yapacaklarını ve Rize Belediyesi’nin tüm Türkiye’ye örnek olacak tarım projesinin olduğunu ifade etti. Topaloğlu tarımsal dönüşüm projesiyle ilgili  detayları şu şekilde açıkladı.

-Narenciye Üretim: Belediyenin kuracak olduğu seralarda narenciye (mandalina-portakal) fidan üretimi yapılacak. Narenciye ürünleri kooperatifi kurulacak ve üretim desteklenecek.

Bölgemizde MARKA TESCİLİ BULUNAN RİZE MANDALİNASI üretimi yaygınlaştırılacak.

-Hal Yasası: Mevcut hal yasası üzerinde hal esnafı ile birlikte çalışmalar yapılarak, hal yasasında düzenlemeler yapılacak. Narenciye sevkiyatı ve pazarlaması konusunda hal esnafı ile kurulacak kooperatif organize bir şekilde çalışması sağlanacak.

-Yaban Mersini (Likapa) Üretim: Sağlık ve turizm sektöründe önemli bir yeri olan ve yöremizde yetiştirilme imkanı bulunan yaban mersini yemişi, bölgemiz için alternatif bir tarım ürünü olacak. Kamu arazilerinde likapa bahçeleri kurularak belediyeye ek gelir, vatandaşa istihdam sağlanacak.”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.