CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e dert yanan çay üreticisi: “Sıkıntılarımız dağları aştı”

https://abone.ankahaber.net/static/video/91985eb6-c820-4ed8-ab20-9b78e161ddb4-720.mp4 HABER      :GENÇAĞA KARAFAZLI KAMERA  :SÜMEYYE ÇELİK (RİZE) – CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “çay mitingi” için gittiği Rize’de miting öncesi çay bahçesine girerek çay hasadı yaptı, üreticilerle sohbet..

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e dert yanan çay üreticisi: “Sıkıntılarımız dağları aştı”
Son Güncelleme: Whatsapp

HABER      :GENÇAĞA KARAFAZLI

KAMERA  :SÜMEYYE ÇELİK

(RİZE) – CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “çay mitingi” için gittiği Rize’de miting öncesi çay bahçesine girerek çay hasadı yaptı, üreticilerle sohbet etti. Çay üreticisi Şerafettin Bilgi, “Maalesef yeterli fiyatı vermedikleri için sıkıntılarımız, sorunlarımız dağları aştı” diye dert yandı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “çay mitingi” için gittiği Rize’de Gündoğdu beldesinde çay hasadı yapan üreticileri ziyaret etti. Üretici Şerafettin Bilgi, Özel’i “Güneş doğdu, inşallah bu güneş sönmez” diyerek karşıladı. Yaşadıkları sorunları anlatan Bilgi, “Maalesef yeterli fiyatı vermedikleri için sıkıntılarımız, sorunlarımız dağları aştı” dedi.

CHP lideri Özgür Özel “Büyük çay mitingi” için gittiği Rize de Gündoğdu beldesinde Çay hasadı yapan çay üreticilerini ziyaret etti. Çay bahçesinde çay toplayan Nuray Elibol, Esila Elibol, Şerafettin bilgi, ile sohbet eden Özel, çay üreticilerine yaşadıkları sorunlarla ilgili bilgiler aldı. Çay üreticisi Nuray Elibol Özel’e çay makası vererek çay toplamasını istedi. Özel Çay makasıyla çay toplamaya başlamasının ardından çevrede toplanan yurttaşlar tarafından alkışlandı.

Özel çay toplamasının ardından elinde bulunan çay makasını çay çuvalına boşalttı ardından Şerafettin Bilgi ile beraber çuvalı bağlayarak sırtlayıp götürmesi çevredekilerin “bravo başkan” sesleri ve alkışları arasında çayı sırtında taşıdı.  Çay üreticileri bahçede yanlarına getirdikleri demlik çaydan Özür Özel’e ikram ederek bir süre çayda yaşanan sorunları  konuştu.

Çay üreticisi Şerafettin bilgi, Özel’ geçmişte 1 kg çay ile 1 kg zeytin alıyorduk ama bugün bu mümkün değil.1 kg çay satıp dolmuşla ancak Rize merkeze gidebiliyoruz. Çay tamamen biti. Kota uygulanması giderlerin pahalanması sonucu çayımızda yarıcı olduk” diye yakındı.

Özgür Özel daha sonra Çay bahçesine gelen kadınlarla fotoğraf çekindi sohbet etti. Çay bahçesinde çay toplayan Esila Elibol ile sohbet eden Özel , bugüne kadar  Ankara’ya gitmediğini öğrendiği Esila Elibol’u , Ankara’ya parlamentoya ve Anıtkabir’i  ziyaret etmesi için davet etti. Ardından Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı’nın konuyla ilgilenmesi talimatı verdi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.