CHP lideri Özel “Yaş çay bedeli yirmi beş TL olmalıdır”

GENÇAĞA KARAFAZLI- Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Rize’de seçim çalışmaları kapsamında Pazar ilçesinde  yurttaşlarla  bir araya geldi. Burada coşkulu bir kalabalığa seslenen  Özel, “Çay üreticisi 1,5 milyon insanın..

CHP lideri Özel “Yaş çay bedeli  yirmi beş TL olmalıdır”
Son Güncelleme: Whatsapp

GENÇAĞA KARAFAZLI-

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Rize’de seçim çalışmaları kapsamında Pazar ilçesinde  yurttaşlarla  bir araya geldi. Burada coşkulu bir kalabalığa seslenen  Özel, “Çay üreticisi 1,5 milyon insanın ekmeğini çıkardığı Çaykur’u dünya kartellerine verip sizleri ezmek istiyorlar” dedi.

Türkiye, 31 Mart yerel seçimlerine odaklandı. Yerel seçimlere 11 gün kala siyasi partiler çalışmalarını yoğunlaştırdı.

CHP lideri Özgür Özel, Artvin ilinde gerçekleşirdiği nitingin ardından  Rize’nin  Pazar ilçesine geçerek çoğunluğunu kadın ve gençlerden oluşan yüzlerceyurttaşın  toplandığı pazar  meydanında vatandaşlarla bir araya geldi. Özel çay üreticilerinin yıllardan beri yaşadığı sorunlarına değinerek “Biz diyoruz ki, çayın bir taban fiyatı olsun. Yani Çaykur’un ilan ettiği fiyat taban fiyat olsun. Bu fiyat altında herhangi bir işlem yapılamasın. Taban fiyatın altında çay almanın cezası olsun” dedi

‘ÇAYKUR’U KARTELLERE SATIP SİZİ EZMEK İSTİYORLAR’

Özel’in açıklamalarından satır başı şöyle:

“Yaş çay taban fiyatı geçen yıl 11 TL idi ancak o gün 1 litre yakıtın fiyatı 15 TL idi .Bugün 1 Litre yakıt kırk iki TL  oldu bu koşullarda yaş çay taban fiyatı 25 TL den aşağıya olmamalıdır”

“Çay üreticisi 1,5 milyon insanın ekmeğini çıkardığı Çaykur’u dünya kartellerine verip sizleri ezmek istiyorlar. Sizi bir karınca gibi ezdirmeyiz. Karıncanın kardeşi onun da adı Cumhuriyet Halk Partisi’dir.

“BİZİM ÇAY KANUU TEKLFİMİZ YABANCI ŞİRKETLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK TEKLİF DEĞİLDİR”

Hemşeriniz Mehmet Bekaroğlu, komşu illerimizin milletvekilleri sevgili Uğur Bayraktutan, bugünün Trabzon Ortahisar Belediye Başkan Adayımız olan Ahmet Kaya ve o günün Giresun Milletveki Necati Tığlı, 20 maddeden oluşan alternatif bir kanun teklifi hazırlamışlardı.

Milletvekilimiz Tahsin Ocaklı, o teklifi inceledi. İl yönetimimizle geliştirdi ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin Çay Kanun Teklifi’ni hazırladılar.

Bizim teklifimiz öyle yabancı şirketlerin yüzünü güldürecek bir teklif değil. Bizim teklifimiz, sizin, Pazar’ın, Rize’nin, çay üreticilerinin yüzünü güldürecek bir teklif.

“ÇAY ÜRETİCİSİNİN EMEĞİNİ ÇALANLAR ALLAH’INDAN BULSUN”

Biz diyoruz ki, çayın bir taban fiyatı olsun. Yani Çaykur’un ilan ettiği fiyat taban fiyat olsun. Bu fiyat altında herhangi bir işlem yapılamasın. Taban fiyatın altında çay almanın cezası olsun. Çay üreticisinin emeğini çalmaya çalışanlar cezasını hem Allah’tan bulsun hem devletten bulsun.”

“Çaykurda çalışan mevsimlik işçiler ,çoluk çocuk bkıyoruz açız bize 6 ay iş veriyor sonra kapı dışarı ediyorsunuz ,bize iş verin çalışalım diyorlr,çaykuruda çalışan mevsimlik işçilerin kadrosunu verin bu onlaın hakkıdır kadro istiyorlar kadro”

“Esnaflarıız bankalarda ki paralarının karşılığında nasıl promasyon alıyorsa çay üreticilerimizde almalıdır”

“Seksen bin öğretmenimiz hala atama bekliyor”

Özel , “CHP nin pazar adayının Pazar ilçesine nasıl hizmet yapacak” diye söylüyorlar. Anlatayım “Adayımız Neşet Çakır’ın sağ yanında Ankara belediye başkanımız Mansur Yavaş var. sol yanında stanbul belediye başkanımız Ekrem imamoğlu var arkasında ise sonun kadar CHP enel başkanı Özgür Özel var”

Özel’in konuşmasının ardından yurttaşlar Pazar meydanında tulum eşliğinde horon oynadı.

Özel’in konuşma yaptığı alanda polisin yoğun güvenlik önlemleri aldığı, alana giren yurttaşların üst araması yanısıra çantalarının dikkatlice arandığı gözlendi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.