CHP Rize il örgütü Kenan Bıyık’a restini çekti “Bıyık defteri kapanmıştır - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

CHP Rize il örgütü Kenan Bıyık’a restini çekti “Bıyık defteri kapanmıştır

Bu haber 23 Ocak 2024 - 14:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.
CHP Rize il örgütü Kenan Bıyık’a restini çekti “Bıyık defteri kapanmıştır

Kuzeyteve – Siyaset tarihinde Genel ve yerel seçimlerde sürekli olarak aday adaylığı konusunda  ismini lanse eden aday olduğu hiç bir seçimi bugüne kadar kazanamayan ayrıca, bugüne kadar AKP başta olmak üzere bir çok syasi partinin kapısını çalıp aday olmak isteyen Kenan Bıyık CHP Rize il örgütü tarafından veto yedi. İl örgütü Kenan Bıyık defterinin artık kapatılması gerektiği konusunda görüş açıkladığı öğrenildi..

31 Mart seçimlerine giderken adaylarını belirlemeyi sürdüren CHP Rize il örgütü merkez ilçe ve ilçe belediye başkan adaylarını belirledi.

CHP Rize il örgütünün belediye başkan adaylarını netleştirmesi ve merkez ilçe başkanı Necati Topaloğlu’nun Rize merkez de başkan adayı olarak genel merkeze önermesinin ardından genel merkez tarafında aralarında Kenan Bıyık’ın da bulunduğu isimlerle ilgili bir anket çalışması yapıldığı öğrenildi.

Bugün CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz’in başkanlığında toplanan il yönetim kurulu Rize merkez de hangi ismin aday olacağı konusunda oylama yapıldığı yapılan oylama sonucunda yönetim kurulu üyelerinin tamamının aday olan Necati Topaloğlu ismi konusunda 2. Kez anlaşmaya vardığı gelen bilgiler arasında.

Yapılan toplantıda yönetim kurlu üyeleri aralarında Kenan Bıyık’ın da bulunduğu isimlerle ilgili görüşlerini açıkladı. Yönetim kurlu üyeleri Rize il örgütünün daha önce aldığı kararın ortada olduğu bu karara göre belediye başkanlığı için hiçbir ismin adaylık başvurusunda bulunmadığı parti genel merkezinin kararları doğrultusunda merkez ilçe başkanı Necati Topaloğlu’nun görevinden istifa ederek başkan adayı olduğunu bu doğrultuda yönetim kurulu üyeleri olarak Topaloğlu’nun adaylığını desteklemeye devam edecekleri öğrenildi.

Yönetim kurlu üyeleri, herhangi bir ismin ve Kenan Bıyık’ın adaylık başvurusunda bulunmadığını, her seçimde aday veya aday adaylığı tartışılan Kenan Bıyık’ın Rize CHP de ki defterinin kapanması gerektiği konusunda görüş birliğine varıldığı öğrenildi.

CHP Rize il örgütü ,örgüt olarak alınan kararların aksine genel merkezin alacağı bir karara da saygı duyacakları ifade edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA