CHP Rize Milletvekili Ocaklı Rize de yaşanan şiddet olaylarını TBMM gündemine getirdi - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

CHP Rize Milletvekili Ocaklı Rize de yaşanan şiddet olaylarını TBMM gündemine getirdi

Bu haber 28 Temmuz 2023 - 15:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.
CHP Rize Milletvekili Ocaklı Rize de yaşanan şiddet olaylarını TBMM gündemine getirdi

Rize’deki şiddet olaylarını CHP Rize Milletvekili Ocaklı TBMM’nin gündemine getirdi

GENÇAĞA KARAFAZLI

Son günlerde Rize’de silahlı kavga olaylarının arttığına dikkat çeken CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, yaşanan olayları TBMM gündemine getirdi. Ocaklı, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.

Chp Rize Milletvekili Ocaklı “Önceki gün ev sahibi-kiracı arasında sokak ortasında çıkan kavgada bir vatandaşımız bıçaklanarak hayatını kaybetmiş, dün akşam ise Rize Devlet Hastanesinin Acil Servisi içerisinde hasta, hasta yakınları ve sağlık çalışanlarının arasında iki husumetli şahıs arasındaki silahlı çatışmada bir asker ve bir polisin de aralarında bulunduğu 5 kişi yaralanmıştır.

“İŞSİZLİK, ZAMLAR İLE HAYATI KARARAN BUNALAN İNSANLAR EN KÜÇÜK TARTIŞMADA SİLAHA SARILIYOR”

Henüz 20’li yaşlardaki genç insanların sokaklarda bellerinde silahla geziyor, bu şekilde hastanelere, okullara, camilere, kamu binalarına girebiliyor, ölüm ve ağır yaralanma ile sonuçlanan bu çatışma haberleri halkı korkuya sevk etmektedir. Ülkemizde işsizlik, yüksek enflasyon ve zamlar ile hayatı kararan, bunalıma sürüklenen insanların, en küçük tartışmada silaha sarılıyor ölümle, yaralamalarla sonuçlanan olaylar meydana geliyor, genç insanların sanat, kültür, edebiyat ile ilgilenmek yerine bellerinde silahla gezmesini, her gün onlarca kavga ve yaralama haberlerini vatandaşlar tedirginlikle izlemektedir. İşsizlik nedeni ile yaşamına son vereceğini ve intihar girişiminde bulunacağını belirten gençlerimiz bulunmaktadır.”

TBMM önerge veren Ocaklı, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan şu sorularına cevap istedi:

  1. Rize sokaklarında insanların bellerinde silahla gezmesini nasıl açıklıyorsunuz, yeterli önlem alınmamakta mıdır?
  2. Genç insanların sanat, kültür ve edebiyat ile ilgilenmek yerine silahla dolaşmasının nedeni nedir?
  3. Şiddeti öven yayınların, cezasızlık kültürünün ve siyasi nüfuz kullanarak “Nasıl olsa bana bir şey olmaz” anlayışının bu tür olayların artmasında etkisi var mıdır?
  4. Vatandaşı endişeye sevk eden silahlı çatışma olaylarının önlenmesi için hangi tedbirler alınmaktadır?
  5. Rize’de son üç yıl içinde yakalanan ruhsatsız silah sayısı kaçtır? Yakalanan şahıslara hangi adli ve idari yaptırım uygulanmaktadır?
  6. Artan şiddet eğilimlerinin önlenmesi için ne gibi tedbirler alınmaktadır?
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş