CHP’li Hakan Makar 47 Yıl Sonra İl Genel Meclis Başkanı Seçildi

Yıllardır Artvin’de İl Genel Meclisinde Akpartinin üstünlüğü varken, bu defa CHP üstünlüğü sağlayarak CHP Hopa İl Genel Meclisi üyesi Hakan Makar başkan seçildi. Yıllardır Artvin’de İl Genel Meclisinde Akpartinin üstünlüğü..

CHP’li Hakan Makar 47 Yıl Sonra İl Genel Meclis Başkanı Seçildi
Son Güncelleme: Whatsapp

Yıllardır Artvin’de İl Genel Meclisinde Akpartinin üstünlüğü varken, bu defa CHP üstünlüğü sağlayarak CHP Hopa İl Genel Meclisi üyesi Hakan Makar başkan seçildi.

Yıllardır Artvin’de İl Genel Meclisinde Akpartinin üstünlüğü varken, bu defa CHP üstünlüğü sağlayarak CHP Hopa İl Genel Meclisi üyesi Hakan Makar başkan seçildi.

Artvin İl Genel Meclisi ilk toplantısında kâtip üyelerin seçimi yapılmıştı. Meclisin bu defaki toplantısında başkanlık seçimi damgasını vurdu.

20 Üyeliği Artvin İl Genel Meclisinde 31 Mart yerel seçimleri sonrası CHP 11 Üye ve Akparti de 9 üye ile temsilci göndermişti. Toplantı öncesi CHP kendi içinde yaptığı oylamada 11 üyenin 6’sının oyunu alan Hakan Makar’ın Başkan adayı gösterilmesine karar verdi.

İl Genel Meclisi toplantısında CHP Hakan Makar’ı Başkan adayı olarak gösterirken, Akparti de Sinan Öztürk’ü başkan adayı olarak gösterdi. Yapılan kapalı oylamada CHP grubunun tamamının oyunu alan Hakan Makar 47 yıl sonra CHP’nin başkanı olarak 5 yıl süre ile İl Genel Meclisi Başkanlığı görevini sürdürecek.

Hakan Makar yaptığı Teşekkür konuşmasında kazananın Artvin olduğunu, Adil bir başkanlık yapacağını, Artvin’in her köşesine hizmet götürme anlamında ellerinden gelen her şeyi yapacağını ifade ederek “Buradaki tüm meclis üyesi arkadaşlarımın Artvin’e hizmet için çalışacaklarına inancım tamdır.

Tarafıma destek veren herkese teşekkür ediyorum. Şimdi zaman kolları sıvayarak çalışma zamanı. Arkadaşlarımızla beraber her ilçemizin sorununu çözme noktasında çalışacağız. Yeni dönem Artvin’imize hayırlı olsun” dedi.

İL GENEL MECLİSİNDE GÖREV DAĞILIMI DA ŞÖYLE OLUŞTU

İl Genel Meclisi birinci başkan vekili: Ahmet Özdemir

İl Genel Meclisi ikinci başkan vekili: Tuncer Bünyamin

İl Genel Meclisi Asil Kâtip Üyeleri: Yaşar Gül al, Seyhan Altunel

İl Genel Meclisi Yedek Kâtip Üyeleri: Nuri Osman Şimşek, Tuncer Bayramin

İl Encümeni Üyeleri: Reşit Merttürk, Melik Kalyoncu, Tuncer Bayramin

İhtisas Komisyonlarının da görevlendirmelerinin yapıldığı toplantıda, Kaçkar Turizm Birliği meclisinde görevlendirilecek 3 asil ve 2 yedek üye, Çoruh Havzası Kalkınma Birliği Meclisinde görevlendirilecek olan 4 asil 2 yedek üye de belirlendi.

Meclis Başkanı Hakan Makar, Vilayetler Birliği Toplantılarına katılması için asil üye seçildi.

Toplantıda, sosyal denge sözleşmesi için de valiye yetki verilmesi oy çokluğu ile onaylandı.

Temenniler kısmında söz alan parti grup sözcüleri, yeni dönemin hayırlı olmasını diledi.

İl Genel Meclisi Mayıs ayı toplantısı 6 Mayıs Pazartesi saat 11.00 olarak belirlenmesinin ardından oturum kapatıldı

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.