CHP’li Ocaklı “Erdoğan sermayedarları düşündüğü kadar Çaykur işçilerini düşünmüyor” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

CHP’li Ocaklı “Erdoğan sermayedarları düşündüğü kadar Çaykur işçilerini düşünmüyor”

Bu haber 25 Ocak 2024 - 16:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.
CHP’li Ocaklı “Erdoğan sermayedarları düşündüğü kadar Çaykur işçilerini düşünmüyor”

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, TBMM Genel Kurulu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ÇAYKUR mevsimlik işçisinin yanında olması çağrısında bulunarak, mevsimlik işçilere verilen kadro ve işsizlik fonu sözünün yerine getirilmesini istedi.

“ERDOĞAN SERMAYEDARLARIN YANINDA OLDUĞU KADAR ŞÇİLERİN YANINDA OLMASINI İSTERDİK”

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, TBMM Genel Kurulu’nda 4447 Sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmelerinde yaptığı konuşmada, ÇAYKUR mevsimlik işçilerinin yaşadıkları sorunları dile getirdi. Milletvekili Ocaklı, mevsimlik işçilerin sadece altı ay çalıştıkları için emekli olamayacaklarını, kadro sözü verilmesine rağmen bu sözün tutulmadığını ve işsizlik fonundan yararlanamadıklarını söyledi.
Ocaklı, ÇAYKUR mevsimlik işçilerinin sorunlarının çözümü için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulundu. Ocaklı, Erdoğan’a “Sayın Cumhurbaşkanı keşke sermayenin yanında olduğu kadar işçilerinin de yanında olsaydı bizim beklentimiz budur” dedi.

“ÇAYKUR İŞÇİSİNE VERİLEN SÖZLER TUTULMADI”

Ocaklı, mevsimlik işçilerin emekli olabilmeleri için altı ay çalışma süresinin 12 aya çıkarılması gerektiğini söyledi. Ayrıca, mevsimlik işçilerin kadroya alınması ve işsizlik fonundan yararlandırılması gerektiğini ifade ederek, şöyle konuştu: “Sayın Cumhurbaşkanı keşke sermayenin yanında olduğu kadar işçilerinin de yanında olsaydı bizim beklentimiz budur örneğin ÇAYKUR’un çalışan mevsimlik işçileri sadece altı ay çalışmak suretiyle emekli olamayacaklarını biliyorlar bu meclis kürsüsünden defalarca onlar adına mevsimlik çalışanlar adına rica ettik ne yazık ki kulak verilmedi Çaykur işçilerine verilen kadro sözü tutulmadığı gibi işsizlik fonundan en azından yararlandırılmamaları bu fonu başka yerde kullanmaları başka amaçla kullanmaları büyük bir garabettir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA