Çolak “Artı işareti haça benzediği toplama işlemi yapmam kararı aldım” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Çolak “Artı işareti haça benzediği toplama işlemi yapmam kararı aldım”

Bu haber 10 Aralık 2023 - 8:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Çolak “Artı işareti haça benzediği toplama işlemi yapmam kararı aldım”

Geçen hafa Rize’de SİMAL alışveriş merkezi yeni yıl için müşterilerinin daha fazla alışveriş etmesini ve dikkatini çekmek için alışveriş merkezinin dış cephesine yaptırdığı hediye paketi görünümlü ışıklandırma haç görünümünü anımsattığı için birkaç yobazın sosyal medya üzerinden “bu görüntü Hristiyanların dinini anımsatıyor” diye tepki göstermesinin ardından Rize’de birçok yurttaş bu tepkiyi gösterenlere tepki gösterdi.

DEVA Partisi Rize il gençlik kolları başkanı Onur Çolak geçen hafta Rize’de tartışma konusu olan alışveriş merkezindeki ışıklandırma ile ilgili sosyal medya hesabından ilginç bir paylaşımda bulunarak yaşananlara tepki gösteren bazı kendini bilmez kişilere cevap niteliğindeydi.

Çolak “Sizlerle önemli bir şeyi paylaşmak istiyorum” başlığıyla sosyal medya hesabından dikkat çeken şu paylaşımı yaptı.

Sizlerle önemli bir şeyi paylaşmak istiyorum.

Matematiği çok sevmeme rağmen; Şimal AVM’deki haç\hediye paketi tartışmalarından sonra fark ettiğim üzere matematikteki artı “+” işaretinin haca benzerliği sebebiyle artık toplama işlemi yapmama kararı almış bulunuyorum.

Sizleri de bu protestoma davet ediyorum. Kimse toplama işlemi yapmasın. Manevi değerlerimize böylelikle sahip çıkalım…!

(Matematik hocalarım kusura bakmasın lütfen)

Onur Çolak’ın bu paylaşımının ardından birçok yurttaş SİMAL alışveriş merkezinin dış cephesinde yeni yıl için müşterilerinin daha çok alışveriş yapmasını sağlamak için dikkat çeksin diye reklam amaçlı yaptığı ışıklı hediye paketi görselini dini bir inançla örtüştürmesine tepki gösterdi.

İşte o tepkilerin bazıları.

Orhan Yildiz

Yalnız son anda Rize’ miz Hristiyan olmak dan kurtuldu.

Alpaslan Çalıkoğlu

-Onur, aklımdan geçmiyor değildi bu paylaşımın. Hatta, okunuşu BİRA olan 1-A sınıflarını da kapatmamız lâzım. Çoluk çocuğumuzu alkole özendiriyorlar.

Ali Osman Erbaş Çok iyi

Yaşar önder

Tespiniz süper sübnimal

Erdinç Ünal

Ne oluyor Onur? Ne istiyorsun aritmetikten

Gençağa Karafazlı-

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA