Cuma hutbesinden tehlikeli çağrı: Silahlarınızı ayarlayın - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Cuma hutbesinden tehlikeli çağrı: Silahlarınızı ayarlayın

Bu haber 21 Mayıs 2023 - 13:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Cuma hutbesinden tehlikeli çağrı: Silahlarınızı ayarlayın

Cuma hutbesinde tepki çeken ’28 Mayıs’ çağrısı: Silahlarınızı ayarlayın!
Sultangazi’deki bir camiide imam Murat Gündoğdu, 28 Mayıs seçimlerine ilişkin silahlanma çağrısı yaptı. Tepki çeken hutbesinde imam Gündoğdu, “Kardeşim, silahlarınızı hazırlayın. 28 Mayıs akşamı silahlarınızı ayarlayın” dedi.

İstanbul Sultangazi’de bulunan Cebeci Camii imamı Murat Gündoğdu, cuma hutbesinde 28 Mayıs’ta gerçekleşecek ikinci tur seçimlerine ilişkin çağrı yaptı. Gündoğdu’nun “Kardeşim, silahlarınızı hazırlayın. 28 Mayıs akşamı silahlarınızı ayarlayın, benim iki tane silahım ağzına kadar dolu” sözleri tepki çekti.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre, cep telefonu ile çekilen görüntülerde, imam Gündoğdu’nun “Kardeşim, silahlarınızı hazırlayın. 28 Mayıs akşamı silahlarınızı ayarlayın, benim iki tane silahım ağzına kadar dolu. Hodri meydan. Nedir bu sizden çektiğimiz? 80 yıldır bu ülke sizden ne çekiyor, Ermeni döllerinden ne çekiyor. Bu kadar şehitlerimiz var” ifadelerini kullandığı görüldü. Bu ifadelerin ardından camidekiler, imam Gündoğdu’ya tepki gösterdi.

GÜNDOĞDU’NUN HUTBELERİ ŞİKAYETLERE NEDEN OLUYORMUŞ

Öte yandan imam Gündoğdu’nun neredeyse her cuma günü iktidarı savunup parti propagandası yapmasının tepkilere ve şikayetlere neden olduğu öğrenildi. Daha önce de imam Gündoğdu’nun ikamet ettiği lojman kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kurşunlanmıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA