Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın köylüsü vahdet Erdoğan belediye tarafından evinin önünün kazılmasına tepki gösterdi - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın köylüsü vahdet Erdoğan belediye tarafından evinin önünün kazılmasına tepki gösterdi

Bu haber 28 Eylül 2023 - 11:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın köylüsü vahdet Erdoğan belediye tarafından evinin önünün kazılmasına tepki gösterdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın köylüsü vahdet Erdoğan belediye tarafından evinin önünün kazılmasına tepki gösterdi

GENÇAĞA KARAFAZLI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın köylüsü ve akrabası, Mevsim Çay Fabrikasının sahibi Vahdet Erdoğan, Belediyenin kendisinden izin almadan alt yapı çalışması nedeniyle evinin önünün karayollarına ait iş makineleri ile kazmak istemesine tepki gösterdi. Yaşanan tartışma esnasında Vahdet Erdoğan’ın oğlu Alaattin Erdoğan polis tarafından kelepçelenerek gözaltına alındı. Erdoğan, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Güneysu Cumhuriyet Savcılığı olay sonrası Vahdet Erdoğan’ın eski Belediye Başkanı Ahmet Minder ile şimdiki Belediye Başkanı Rıfat Özer’e hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma başlattı.

Alaattin Erdoğan gözaltına alınırken

Rize Güneysu belediyesi alt yapı çalışmaları kapsamında tapulu yerinin izin alınmadan karayollarına ait iş makineleri ile kazılmasına tepki gösteren 4 çocuk babası Vahdet Erdoğan, “Kanunen hakkımı istiyorum. Başka bir şey istemiyorum ki. Herkese aynı muamele yapılmıyor. Herkes hakkını savunuyor. 110 metrekare kullanmışım, 214 metrekare kullanma hakkım var. Telkini yapsın belediye. Gelsin belediye başkanı buraya. Tapuyu değiştirmişler nasıl tapu değiştirirler? Tapuda ihtiyatı tedbir var. Hepsi bir kararda” dedi.

“DEVLETİN POLİSİNİ BANA DEĞİL ESRARCILARA KULLAN”

Vahdet Erdoğan, “Benimle uğraşıyorlar üzerime polisi salıyorlar mahkeme kararı olmadan evimin önünü polis gücüyle kazımaya çalışıyorlar ben hakkımı hukukumu savunuyorum. Emri veren vali, kaymakam belediye başkanı kimse gelsin, evin önü tapulu malımdır kimse izinsiz burayı kıramaz” sözleriyle belediyenin alt yapı çalışmalarına tepki gösterdi.

Vahdet Erdoğan kendisini uyaran polis şefine ise, “Müdürüm bak bana sizin gibi polisleri bana bin sefer gönderdiler, çevik kuvvet gönderdiler ya devletin polisini niye kullanıyorlar? Devletin polisini buraya gelen, sen bana dedin, biri esrar bilmem ne onlara kullan devletin polisini bana ne kullanıyorsun? Müdürüm bak ben 1 aydır yalvarıyorum bu duvarı yıkın, yolu arkaya yatırın. Ben vereceğim netice olarak mahkeme zaten yürüyor. Niye bu duvar yıkılmıyor? Kasıtlı olarak mı yıkmıyorlar bu duvarı? Bak bu kadar yol emniyeti aykırı. Yemişler projeyi. Karayolları neye yıkıyor bulaşıyor. Yapamazsınız, yapamazsınız. Bak uşaklar, kimse demesin bana ki küfür ediyor” ifadelerini kullandı.

“BEN VERMİYORUM YERİMİ KANUNEN HAKKIMI İSTİYORUM”

Polis ekiplerine tepki gösteren Vahdet Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kanunen hakkımı istiyorum. Başka bir şey istemiyorum ki. Herkese aynı muamele yapılmıyor. Herkes hakkını savunuyor. 110 metrekare kullanmışım, 214 metrekare kullanma hakkım var. Telkini yapsın belediye. Gelsin belediye başkanı buraya. Tapuyu değiştirmişler nasıl tapu değiştirirler? Tapuda ihtiyatı tedbir var. Hepsi bir kararda. 2011 karar gösteriyor bana. Ondan sonra dünya geçti. 2019-2023… Dalga mı geçiyor bunlar ya, böyle devletin polisini kimsenin bana kullanma lüksü yok. Böyle bir şey yok. Polislere ben sonuna kadar saygılıyım. Bunlar bizim dostlarımız, arkadaşlarımız. Beni de koruyorlar. Bu nedir ya? Gelsin buraya emir veren vali gelsin. Kaymakam buradadır. Çağırın gelsin. Mahkeme kararına aykırı bir şey yapma hakkına sahip değilim. Mahkeme kararına herkes saygı duymak zorundadır. İsteyin kararları hepinize vereyim. Evet avukat bey, ben sana getireceğim kararları, en son karar burada ve şu anda yargıtayda itirazımız var. İtiraz hakkında burada. Sen biraz daha oku da ondan sonra gel. Benim görünen yere sahibim, sahip çıkacağım. Vermiyorum. Bu polislerin görevi sizi de beni de korumaktır. Yapamazlar. Yetmez gücünüz. Çalışamazsınız, ben çalıştırmam. Ben çalıştırmam. O zaman işlem yapsın polis, savcılığa versin. Ben çalıştırmayacağım, hukuken çalıştırmayacağım. Belediye başkanı, kaymakam gelecek buraya. Ya yeter. Beni niye bu kadar daraltıyorsunuz? Gerek yok ki.”

“VAHDET ERDOĞAN HAKKINDA BELEDİYE BAŞKANLARINA HAKARETTEN SORUŞTURMA AÇILDI”

Yaklaşık 2 saat boyunca süren tartışma esnasında Vahdettin Erdoğan’ın çocuklarının tepkilerinde kameralılara yansıdı. Yapılan uzun süreli görüşmelerin ardından karayolları görevlileri evin kapısındaki duvara dokunmamak koşuluyla çalışmalarına uzun süren tartışmanın ardından devam etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın baba ocağı Güneysu’da belediyenin alt yapı çalışmalarını yürüten karayolları görevlileri ile Erdoğan’ın köylüsü Vahdet Erdoğan arasında yaşanan tartışmada Vahdettin Erdoğan’ın eski Belediye Başkanı Ahmet Minder ile şimdiki Belediye Başkanı Rıfat Özer’e hakaret ettiği gerekçesiyle Rize Cumhuriyet savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Gözaltına alınan Alaattin Erdoğan ifadesinin ardından serbest bırakıldı

Adli kolluk ve cumhuriyet savcılığı yazısında ise şu ifadeler yer aldı:

“25.09.2023 talihinde idaremiz merkez mahallesi Yusuf hoca caddesi üzerinde Vahdet Erdoğan’ın sahip olduğu iş yeri önünde Karayollarının yapmış olduğu alt yapı ve yol asfaltlama çalışmasında Vahdet Erdoğan kendi arazisinde kanunsuz olarak kazılarak yol çalışması yapıldığını beyan ederek, burada bu yol çalışmasının  yaptıran  proje sahiplerine güncel (Rıfat Özer) ve eski (Ahmet minder) belediye başkanlarına  karşı ağır hakaretlerde bulunduğu  duyulmuştur. Bunun üzerine günün Cumhuriyet Savcısı aranarak alınan talimatlar doğrultusunda tahkikata başlanmıştır. Bu doğrultuda olay günü çekimini gerçekleştirmiş olduğunuz kamera görüntülerin ilgili tahkikat dosyasına eklenmek üzere tarafımıza verilmesi hususunu rica ederim.”

Soruşturma kapsamında belediye başkanları ile Karayolları proje görevlilerine hakaret ettiği iddia edilen Vahdet Erdoğan’ın dosya kapsamında ifade verdiği öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş