betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Cumhurbaşkanımız hasta ona dua edelim

 HDP Mersin Milletvekili Adayı Dengir Mir Mehmet Fırat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yaşadığı ağır korku nedeniyle ruh sağlığı ve psikolojisinin bozuk olduğunu savunurken, “Böylesine bir korku, insanı mutlaka hasta eder ve..

Son Güncelleme: Whatsapp

 HDP Mersin Milletvekili Adayı Dengir Mir Mehmet Fırat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yaşadığı ağır korku nedeniyle ruh sağlığı ve psikolojisinin bozuk olduğunu savunurken, “Böylesine bir korku, insanı mutlaka hasta eder ve şu anda da maalesef cumhurbaşkanımız hasta. Eğer dua ile iyi olabilecekse, hepinizden ricam, psikolojik sağlığına kavuşsun diye onun için hep birlikte dua edelim. Ama psikolojik hastalıklar genellikle bu şekilde iyi olmaz. Ancak psikiyatriye gitmek lazım” dedi.

Seçim çalışmalarını sürdüren Dengir Mir Mehmet Fırat, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirirken,  Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanı seçilip TBMM çatısı altında okuduğu anayasal metne sadık kalmadığını, tarafsızlığını yitirdiğini savundu.

Kamuoyu araştırmalarında kararsız seçmenlerin yüzde 15’i bulduğuna, bunun büyük çoğunluğunun da AKP seçmeni olduğunu dile getiren Fırat halkın yüzde 75’inin, cumhurbaşkanının seçim çalışmalarını tasvip etmediğini, AKP’li seçmenlerde ise bu oranın yüzde 50’nin üstünde olduğunu belirtti.

 “YAPMASI GEREKEN BAŞBAKANLIĞA DEVAM ETMESİYDİ”

Erdoğan’ın tarafsız bir Cumhurbaşkanı olması gerektiğine işaret eden Fırat, “Çünkü o, 77 milyonu temsil ediyor. Her ne kadar kendisi, ‘Ben AKP’yi kurdum, genel başkanlığını yaptım, tarafsız olamam’ diyorsa da o zaman yapması gereken Başbakanlığa devam etmesiydi. Bunda bir problem olmaz. O zaman tabii ki meydanlara çıkacak ve oy isteyebilirdi” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, eski bir dostu ve cumhuriyetin bir vatandaşı olarak bir kez daha uyarmak istediğini dile getiren Dengir Mir Mehmet Fırat, Cumhurbaşkanlığı makamının bu hale gelmesinin kendisi için bir utanç vesilesi olduğunu kaydetti. Fırat, Erdoğan’ın aklını başına toplayarak, bu yaptıklarından bir an önce vazgeçmesi gerektiğini belirterek, “Eğer beraber çalışıyor olsaydık, zaten bunu ben ona yaptırmazdım. Fakat şu anda etrafında bir avuç yalaka, saray soytarısı var ve o ne yaparsa yapsın, ‘Efendim siz haklısınız’ diyenler var” dedi.

Fırat, çok iyi tanıdığını söylediği Erdoğan’ın şu an büyük bir korku içerisinde olduğunu söyledi. Öyle ki bu korkuyu mimiklerinden bile anlayabildiğini söyleyen Fırat, bu korkunun nedenini ise şu sözlerle açıkladı:

 “KEFEN EDEBİYATI YAPMANIZA GEREK YOK”

“Tek korkusu, iktidarı kaybetmek değil. İktidarı kaybettikten sonra, özellikle yolsuzluklardan, kendi ailesinin de bulaştığı yolsuzlukların ortaya çıkmasından ve yargılanmaktan korkuyor. Onun için de şimdi ‘kefen edebiyatını’ çıkardılar. İdam insanlık suçudur, idama karşıyız. İkincisi, hırsızlığın karşılığı ne idam ne de ömür boyu hapistir. Belli bir hapis süresi vardır, dolayısıyla kefen edebiyatı yapmanıza gerek yok.”

Erdoğan’ın, yaşadığı ağır korku nedeniyle ruh sağlığı ve psikolojisinin bozuk olduğunu savunan Fırat, Erdoğan’a bu korkuyu ise bugün “paralel” dediği insanların aşıladığını iade etti.

Yaklaşık 10 yıl önce resmi bir temas için Erdoğan ile birlikte KKTC’yi ziyaret ettiklerini ve Cuma namazı için camiye gittiklerini paylaşan Fırat, o günden bu güne Erdoğan’ın büründüğü korkuyu “Yanımızda birkaç devlet memuru, 2 de koruma polisi vardı. Zırhlı arabası yoktu. Camiden birlikte çıkıp bütün Girne’yi dolaştık. O zaman korkusu yoktu. Ama şu anda 500 kişilik yakın koruması var, 750 kişi de sarayın çevresini sarmış vaziyette. Bir yere gittiğinde de Türkiye’nin her yerinden ek polisler geliyor. Böylesine bir korku, insanı mutlaka hasta eder ve şu anda da maalesef cumhurbaşkanımız hasta. Eğer dua ile iyi olabilecekse, hepinizden ricam, psikolojik sağlığına kavuşsun diye onun için hep birlikte dua edelim. Ama psikolojik hastalıklar genellikle bu şekilde iyi olmaz. Ancak psikiyatriye gitmek lazım” sözleriyle dile getirdi.

“BİR SABAH TÜRKİYE SURİYE’YE GİRMİŞ”

Fırat, şunları kaydetti:

“7 Haziran’dan sonra eğer ülkede böyle ruh sağlığı bozuk bir kişinin yönetimi altında kalmak istemiyorsanız, bunun önüne mutlaka geçmemiz lazım. Çünkü ruh sağlığı bozuk olan insanın ne yapacağı belli olmaz. Bir gün sabah kalkarız ki Türkiye, Suriye topraklarına girmiş ve savaş başlamış. Bu bir şaka falan değil, samimi olarak söylüyorum. Allah korusun, Türkiye Ortadoğu bataklığına girerse, bir daha çıkmamız da mümkün değil. On binlerce şehide, yüz binlerce gaziye hazır olmamız gerekir. O bakımdan 7 Haziran seçimini, milletvekili seçimi olarak algılamayın. 7 Haziran seçimi, Türkiye’de bundan sonraki rejimin ne olacağının seçimidir.”

DİHA’ya göre, büyük bir ekonomik kriz için de uyarıda bulunan Fırat, halkı büyük zamların beklediğini ve ekonominin daha da daralacağını vurguladı.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.