Cumhurbaşkanına Hakaretten Yargılandı İlk Duruşmada Beraat Etti - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Cumhurbaşkanına Hakaretten Yargılandı İlk Duruşmada Beraat Etti

Bu haber 24 Mart 2022 - 15:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Cumhurbaşkanına Hakaretten Yargılandı İlk Duruşmada Beraat Etti

Rize’de geçen yıl haziran ayında sosyal medyada yayımlanan bir sokak röportajında ekonominin kötü gidişinden, zamlardan, çifte maaş alan bürokratlardan dolayı AKP’yi eleştiren Güneysu’lu Mehmet Ali Sancaktutan, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlamasıyla hakim karşısına çıktı. Sancaktutan bugün Rize’de yapılan ilk duruşmada beraat etti.

 

Gençağa Karafazlı – Emre Koç – Özel Haber

 

Rize’de geçen yıl haziran ayında sosyal medyada yayımlanan bir sokak röportajında ekonominin kötü gidişinden, zamlardan, çifte maaş alan bürokratlardan dolayı AKP’yi eleştiren Güneysu’lu Mehmet Ali Sancaktutan, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlamasıyla hakim karşısına çıktı. Sancaktutan bugün Rize’de yapılan ilk duruşmada beraat etti.

Mehmet Ali Sancaktutan savcılığa verdiği ifadede, hemşehrisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın köylüsü olduğunu, kendisinin de AKP’li olduğunu yalnızca AKP hükümetinin ekonomik uygulamalarını eleştirdiğini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret etmediğini belirtmiş ardından serbest bırakılmıştı. “Cumhurbaşkanı’na Hakaret” gerekçesiyle hakkında dava açılan Mehmet Ali Sancaktutan bugün Rize 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıktı. Sancaktutan, ilk duruşma sonrasında yaptığı açıklamada beraat ettiğini söyledi.

“ERDOĞAN’A HAKARET ETMEDİM EKONOMİYİ ELEŞTİRDİM”

Sancaktutan duruşma sonrasında adliye önünde şu açıklamayı yaptı:

“Savcılık ifademde dediğim gibi, ben ülke gündemine dair ekonomi üzerine konuşma yaptım. Bu konuşmamda kesinlikle Cumhurbaşkanımız dahil kimseye hakaret içerikli kelimeler kullanmadım ve kullanmam. Amacım ülke ekonomisinin bozuk olduğunu, durumumuzun kötü olduğunu belirtmek amaçlı tepkimi vermekti. Konuşmam dinlendiğinde konuşmanın suç olup olmadığını Yüce Türk adaletinin savcı ve hakimlerine bırakıyorum ve onlara güveniyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum. Bunu söyledim ve mahkeme beraatime karar verdi.”

TEHDİT EDİLDİĞİNİ SÖYLEMİŞ, KÖYDE EVİNİN SUYU KESİLMİŞTİ

Röportaj sonrasında gözaltına alınıp serbest bırakılan ve hayatını devam ettirdiği Güneysu’nun Selamet köyüne giden Sancaktutan, sosyal medyadan tehdit edildiğini ve köylülerin kendisini köyde istemediklerini ileri sürmüş, kendisine ya da ailesine gelecek herhangi bir zarar veya saldırıdan da AKP’lilerin sorumlu olacağını açıklamıştı. Sancaktutan, eleştirilerinden dolayı köylüler ile tartıştığını, tartışmanın kavgaya dönmesi üzerine köylülerin kendisine saldırıp darp ettiğini, hastanede tedavi gördüğünü açıklamıştı. Sancaktutan saldırı sonrasında karakola giderek şikâyette bulunmuştu. Mehmet Ali Sancaktutan 3 ay önce de evinin suyunun kendisini tehdit edenler tarafından kesildiğini öne sürmüş, “Yaşlı bir adamı benim başıma musallat ettiler. Devletin evime getirdiği suyun borularını kestiler. Yeni su boruları çektim onları da çay orağıyla kestiler” açıklamasını yapmıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş