betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

DEM Partili belediye eş başkanları: ‘iradeye vurulan bir darbe’

DEM Parti’nin kazandığı Hakkâri Belediyesi’ne kayyım atanmasına tepkiler sürüyor. Artı Gerçek’e konuşan DEM Partili Iğdır, Ağrı ve Van-İpekyolu belediye eşbaşkanları Akış’ın görevine iade edilmesi ve kayyım uygulamasına son verilmesini istedi…

DEM Partili belediye eş başkanları: ‘iradeye vurulan bir darbe’
Son Güncelleme: Whatsapp
DEM Parti’nin kazandığı Hakkâri Belediyesi’ne kayyım atanmasına tepkiler sürüyor. Artı Gerçek’e konuşan DEM Partili Iğdır, Ağrı ve Van-İpekyolu belediye eşbaşkanları Akış’ın görevine iade edilmesi ve kayyım uygulamasına son verilmesini istedi.

Şenol BALI


VAN – DEM Partili Hakkâri Belediye Eşbaşkanı Mehmet Sıddık Akış’ın gözaltına alınarak yerine İçişleri Bakanlı tarafından Vali Ali Çelik’in kayyım olarak atanmasına tepkiler sürüyor. Üç gündür Hakkari başta olmak üzere birçok kentte protestolar devam ediyor. Artı Gerçek’e konuşan DEM Partili Belediye Eşbaşkanları kayyım politikalarından vazgeçilmesi istedi.

whatsapp-image-2024-06-05-at-10-29-48.jpeg
Ağrı Belediyesi Eşbaşkanı Mehmet Akkuş

AKKUŞ: ‘KAYYIM ATANACAKSA SEÇİME NEDEN GİDİLİYOR?’

Siyasette normalleşme söylemlerinde dikkat çeken Ağrı Belediyesi Eşbaşkanı Mehmet Akkuş, “Ortada bir haksızlık, bir zulüm var. Kabul etmiyoruz. Bir tarafta normalleşme, yumuşama deniliyor, diğer tarafta Kürtleri ayırmışlar herhalde. Demokrasi adına bir şey bırakılmıyor. İki dönem denediler ve enkaza dönen kayyım belediyeler var. Tekrar aynı şeyi denemek istiyorlar. Ne halk ne de bizler buna onay vermeyeceğiz. Kabul etmiyoruz. İrade gaspına karşıyız. Eşbaşkan görevine dönmeli. Kayyım atanacaksa seçime neden gidiliyor? Demokrasiden bahsetmesinler o zaman. Atama yapacaklarını, ülkeyi böyle idare edeceklerini söylesinler” dedi.

whatsapp-image-2024-06-05-at-10-30-32.jpeg
İpekyolu İlçe Belediye Eşbaşkanı Cevdet Altındağ

ALTINDAĞ: ‘DEMOKRASİNİN GEREĞİ YAPILMALI’

Van’ın merkez İpekyolu İlçe Belediye Eşbaşkanı Cevdet Altındağ da halkın seçme ve seçilme hakkının elinden alındığını vurguladı. Altındağ, “Kayım atamak elbette irade gaspı ama bunun ötesi de var. Bütün kaynakların yok edilmesi, halkın yerel yönetimlere katılımının engellenmesi, demokrasi ve hukuka olan inancın azalması gibi sonuçları var. İnsanların geleceği ipotek altına alınıyor. Bugün yaşananların bedelini hepimiz ödeyeceğiz. Demokrasinin gereği yapılmalı. Halkın iradesi burada önemli. Ekonomi de demokrasi de böyle gelişir. Yerel yönetim demokrasinin beşiğidir. Yerel demokraside önemli olan halkın katılımıdır. Kanuna göre davranılması lazım. Kayyım atamalarında vazgeçilmesi lazım” diye konuştu.

whatsapp-image-2024-06-05-at-10-30-22.jpeg
Iğdır Belediyesi eşbaşkanı Mehmet Nuri Güneş

GÜNEŞ: ‘İRADEYE VURULAN BİR DARBE’

Iğdır Belediyesi eşbaşkanı Mehmet Nuri Güneş de Hakkari Belediyesi’ne kayyım atanmasını ‘darbe’ olarak nitelendirdi. Güneş, “Bireyin suçluluğun şahsiliği açısından ele alındığında ne varsa bireyi bağlar. Arkadaşımızın adaylığı kabul edilmiş, seçime girmiş. Bir seçim yaşanmış ve gelinen nokta kabul edilebilir gibi değil. Varsa bireyin suçu, dosyası kabul edilmez ve seçime sokulmaz. Kabul edilebilir bir şey değil. İradeye vurulan bir darbe” dedi. (HABER MERKEZİ)

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.