DEVLET BAHÇELİ HAKKINDA SOKAK RÖPORTAJINDAN DOLAYI EBRU UZUN ORUÇ’A SALDIRANLAR GÖZALTINA ALINDI - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

DEVLET BAHÇELİ HAKKINDA SOKAK RÖPORTAJINDAN DOLAYI EBRU UZUN ORUÇ’A SALDIRANLAR GÖZALTINA ALINDI

Bu haber 15 Ağustos 2022 - 14:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.
DEVLET BAHÇELİ HAKKINDA SOKAK RÖPORTAJINDAN DOLAYI EBRU UZUN ORUÇ’A SALDIRANLAR GÖZALTINA ALINDI

GENÇAĞA KARAFAZLI

İstanbul’da önceki gün Sokak kedisi youtube kanalı sahibi Ebru Uzun Oruç’a saldıran kişiler gözaltına alındı. Saldırganların ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

‘Sokak Kedisi’ isimli Youtube kanalı sahibi Ebru Uzun Oruç, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında sokak röportajını yayınladıktan sonra MHP genel merkez yöneticileri ile parti yöneticileri tarafından sosyal medya üzerinden tehdit mesajları alıyordu.

Tehdit mesajlarının ardından önceki gün İstanbul, Kadiköy’de Bağdat caddesinde otopark önünde aracını bekleyen Ebru Uzun ve eşi Barış Oruç kimliği bilinmeyen kişilerin silahlı saldırısına uğramıştı.

Barış Oruç kaçarak bir iş yerine sığınmış ardından başından aldığı darbeler nedeniyle hastaneye götürülmüştü.

Saldırıdan ciddi yara almadan kurtulan Ebru ve Barış Oruç çifti saldırganlardan şikâyetçi olmuş Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) genel merkezi saldırıyı kınamıştı.

“SALDIRGANLAR 2 DEĞİL 4 KİŞİ”

Saldırı olayını sosyal medya hesabından duyuran Ebru Uzun Oruç, saldırganların 2 kişi olduğunu ve bir anda arkalarından saldırdığını silahlı kişilerin ise eşi Barış Oruç’u kovaladıklarını eşinin bir iş yerine sığınarak canını kurtardığını açıklamıştı.

Ebru Uzun Oruç, bugün yaptığı sosyal medya paylaşımında saldırganların 2 kişi değil 4 kişi olduğunu duyurarak, gözaltına alınan 3 kişinin ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığını diğer kişinin ise arandığını söyledi.

Öte yandan saldırganların polis ifadesinde Ebru Uzun, Barış Oruç’un kendilerine taciz edici şekilde baktıkları bu nedenle saldırdıkları şeklinde ifade verdikleri öğrenildi.

Ebru Uzun Oruç sosyal medya paylaşımında “Bizlere planlı ve kasten yapılan saldırıdaki failler yakalanmış olup, ifadeleri alınarak serbest bırakıldılar.

Bilinmelidir ki, bu saldırı sadece Sokak Kedisi ekibine yapılmamış, halkın konuşma ve fikir özgürlüğü hedef alınarak, ülkemizdeki tüm basın mensuplarına yapılmıştır! Basının susturulması halkın söz hakkının elinden alınması demektir!

Halkın söz hakkını gasp etmeye çalışan zihniyetle Sokak Kedisi ekibi olarak mücadele etmeye ve de halkın sesini, çok daha büyük bir kararlılıkla duyurmaya devam edeceğiz.” Dedi.

“ÇGD RİZE ŞUBESİNDEN KINAMA”

Çağdaş Gazeteciler Derneği Rize şube başkanı Gençağa Karafazlı Ebru Uzun ve eşi Barış Oruç’a yönelik saldırıda gözaltına alınan 3 kişinin serbest bırakılmasına tepki gösterdi.

Saldırının organize ve planlı olduğunu öne süren Karafazlı; “ Derneğimizin başkan yardımcısı Ebru Uzun Oruç eşi Barış Oruç ile Bağdat caddesinde otoparkta bulunan araçlarına binmek istedikleri sırada arkadan gelen iki kişi bir anda silahlarıyla saldırıyor ve Barış Oruç kaçarak canını kurtarıyor.

Şikâyet sonrası polis sokak kameralarından saldırganların 2 kişi değil 4 kişi olduğunu tespit ediyor. Bir kişi araç içinde beklerken diğer bir kişi ise gözcülük ettiği kamera görüntülerine yansıyor.

Demek ki saldırganların iddia ettiği gibi gazeteci arkadaşlarımızın bakışından kaynaklı bir saldırı bir kavga yok. Planlı ve organize edilmiş bir saldırının ortada olduğu gerçeği ile karşı karşıya bulunuyoruz. Organize saldırı gerçekleştirenlerin serbest bırakılması oldukça düşündürücüdür.

Bu saldırı Ebru Uzun, Barış Oruç arkadaşımıza değil direkt İfade, düşünce ve basın özgürlüğüne yönelik bir saldırıdır. Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz bütün duyarlı kesimleri ve medya kuruluşlarını dayanışma içerisine olmaya çağırıyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş