EMEP, “DENİZLER EMPERYALİZME KARŞI MÜCADELENİN ADIDIR.”

Emek Partisi Ordu İl Örgütü 6 Mayıs’ta idam edilen Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını anma etkinliği yaptı. Haber:Coşkun Özbucak Parti binasında yapılan etkinlikte konuşan Emek Partisi Ordu İl Başkanı Yasin Uzun,..

EMEP, “DENİZLER EMPERYALİZME KARŞI MÜCADELENİN ADIDIR.”
Son Güncelleme: Whatsapp

Emek Partisi Ordu İl Örgütü 6 Mayıs’ta idam edilen Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını anma etkinliği yaptı.

Haber:Coşkun Özbucak

Parti binasında yapılan etkinlikte konuşan Emek Partisi Ordu İl Başkanı Yasin Uzun, “Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının Filistin’de Siyonist İsrail’e karşı mücadelesi bugün Filistin halkının soykırıma uğraması karşısındaki duruşumuzun göstergesi olurken ABD emperyalistlerinin 6 Filo askerlerini denize dökmeleri emperyalizme karşı nasıl bir tutum alacağımızın da göstergesi olmaktadır.” dedi.
Parti binasında yapılan etkinlikte Deniz Gezmiş ve arkadaşlarına ait belgesel gösterimi sonrası 68 hareketinin günümüze yansımaları üzerine değerlendirmeler yapıldı.
Denizlerin mücadelesini devraldık
İdam sehpasındaki haykırışların güncelliğini koruduğunu vurgulayan Uzun, “Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idam sehpasında haykırdıkları sözler güncelliğini koruyor. Sömürünün, açlık ve yoksulluğun artığı günümüzde işçi ve emekçilerin mücadelesini, Kürt sorununun devam etmesi ve Türk-Kürt emekçilerin birlikte mücadelesini, emperyalizme karşı mücadelelerini miras olarak devraldık. Filistin halkının soykırıma uğraması da devam ediyor. Deniz Gezmiş ve arkadaşları Siyonist İsrail’e karşı Filistin halkının bağımsızlık mücadelelerine fiili olarak katılıp destek oldular. Bu mirası da devraldık. Ortadoğu halklarının kardeşliği, emperyalizme karşı mücadele de enternasyonalist birliğimiz devam edecektir.” dedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.